OFICJALNIE: Kalulu w FC Basel

OFICJALNIE: Kalulu w FC Basel
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Basel

FC Basel ogłosiło pozyskanie Aldo Kalulu.

22-latek jest wychowankiem Lyonu, skąd w ostatnim sezonie został wypożyczony do Sochaux. Na zapleczu Ligue 1 rozegrał 31 spotkań, w których zdobył jedenaście goli oraz zanotował trzy asysty.

Jego występy zostały zauważone przez skautów Basel, którzy przekonali działaczy klubu do zainwestowania w skrzydłowego.

Kalulu trafi do wicemistrza Szwajcarii na zasadzie transferu definitywego. Lyon zarobi na tym transferze ponad dwa i pół miliona euro.

- Bardzo się cieszę, że dołączyłem do tak wielkiego klubu. Występy w koszulce Basel będą dla mnie wielkim honorem. Już nie mogę się doczekać debiutu - powiedział uradowany 22-latek. 

Francuz jest czwartym letnim wzmocnieniem Bazylei. Wcześniej do drużyny dołączyli Dimitri Oberlin, Jonas Omlin i Konstantinos Dimitriou. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy