OFICJALNIE: Kapitan FC Basel odchodzi z klubu po pięciu latach

OFICJALNIE: Kapitan FC Basel odchodzi z klubu po pięciu latach
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Basel

Marek Suchý żegna się z FC Basel.

31-latek trafił do Szwajcarii ze Spartaka Moskwa w lipcu 2014 roku. Rosjanie zarobili wówczas na stoperze dwa i pół miliona euro.

W Bazylei reprezentant Czech święcił swoje największy triumfy. Wraz z tym zespołem udało mu się sięgnąć po cztery mistrzostwa Szwajcarii oraz po dwa puchary tego kraju. Łącznie rozegrał dla tego klubu 223 mecze. W tym czasie zdobył 14 goli i zanotował 11 asyst.

- Świetnie się czułem w FC Basel. Zawsze bardzo mi się tu podobało. Chciałbym podziękować wszystkim za czas spędzony w tym miejscu: trenerom, kolegom oraz kibicom. Wielkim zaszczytem było dla mnie noszenie czerwono- niebieskiej koszulki oraz opaski kapitańskiej — powiedział środkowy obrońca.

Zarówno klub, jak i sam Suchý doszli do wniosku, że nie będę kontynuować dalszej współpracy. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2019 roku. Przyszłość 31-latka nie jest znana. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy