OFICJALNIE: Kapitan FC Basel odchodzi z klubu po pięciu latach

OFICJALNIE: Kapitan FC Basel odchodzi z klubu po pięciu latach
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Basel

Marek Suchý żegna się z FC Basel.

31-latek trafił do Szwajcarii ze Spartaka Moskwa w lipcu 2014 roku. Rosjanie zarobili wówczas na stoperze dwa i pół miliona euro.

W Bazylei reprezentant Czech święcił swoje największy triumfy. Wraz z tym zespołem udało mu się sięgnąć po cztery mistrzostwa Szwajcarii oraz po dwa puchary tego kraju. Łącznie rozegrał dla tego klubu 223 mecze. W tym czasie zdobył 14 goli i zanotował 11 asyst.

- Świetnie się czułem w FC Basel. Zawsze bardzo mi się tu podobało. Chciałbym podziękować wszystkim za czas spędzony w tym miejscu: trenerom, kolegom oraz kibicom. Wielkim zaszczytem było dla mnie noszenie czerwono- niebieskiej koszulki oraz opaski kapitańskiej — powiedział środkowy obrońca.

Zarówno klub, jak i sam Suchý doszli do wniosku, że nie będę kontynuować dalszej współpracy. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2019 roku. Przyszłość 31-latka nie jest znana. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy