OFICJALNIE: Kapitan reprezentacji Ukrainy w Dynamie Kijów

2018-01-14 19:10:15; Aktualizacja: 6 lat temu
OFICJALNIE: Kapitan reprezentacji Ukrainy w Dynamie Kijów Fot. Transfery.info
Michał Flis
Michał Flis Źródło: Dynamo Kijów

Zaledwie pół roku trwała przygoda Rusłana Rotania ze Slavią Praga.

36-latek w trakcie letniego okienka transferowego wraz z innymi znanymi w świecie zawodnikami (m.in. Danny i Halil Altintop) zawitał do czeskiej stolicy, aby pomóc miejscowej Slavii osiągnąć dobre wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej.

Przygoda Ukraińca z drużyną z Eden Areny okazała się jednak wielkim rozczarowaniem, ponieważ ekipa z Pragi nie zdołała awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Z kolei w rozgrywkach ligowych ogląda plecy liderującej w tabeli Viktorii Pilzno.

Rotań w trwającym sezonie zagrał zaledwie w czternastu spotkaniach ligowych, w których nie wyróżniał się niczym szczególnym na tle pozostałych zawodników z zespołu. Z tego też powodu władze Slavii postanowili bez większego żalu rozwiązać za porozumieniem stron kontrakt z środkowym pomocnikiem, który dzięki temu dołączył na zasadzie wolnego transferu do Dynama Kijów.

Opiekun drużyny ze stolicy Ukrainy, Aleksandr Chackiewicz, liczy na to, że Rotań dzięki swemu bogatemu doświadczeniu pomoże zniwelować stratę punktową, jaka dzieli jego drużynę do prowadzącego w lidze Szachtara Donieck.

Transfer do Kijowa jest dla Rotania powrotem w szeregi Dynama, w którego barwach miał już okazję występować w latach 2005-2008. Doświadczony zawodnik jest także etatowym reprezentantem Ukrainy i pełni w kadrze funkcję kapitana. W sumie w narodowych barwach rozegrał jak dotąd 93 spotkania strzelając w nich osiem bramek.