OFICJALNIE: Karius podczas finału Ligi Mistrzów doznał wstrząśnienia mózgu

OFICJALNIE: Karius podczas finału Ligi Mistrzów doznał wstrząśnienia mózgu fot.
Dawid Kurowski
Źródło: Massachusetts General Hospital

Jak poinformował szpital w Massachusets, Loris Karius podczas finału Ligi Mistrzów z Realem Madryt doznał wstrząśnienia mózgu.

Szpital Generalny w Massachusets postanowił wydać oświadczenie, w którym opisał stan zdrowia Lorisa Kariusa. Niemiecki bramkarz przebywa w tej placówce, dlatego dostała ona wiele zapytań o kondycję Niemca. Amerykanie postanowili odnieść się do plotek, by zapobiec rozpowszechnianiu błędnych informacji.

31 maja Karius przeszedł badania w Generalnym Szpitalu w Massachusets i Szpitalu Rehabilitacyjnym Spaulding. Po przeanalizowaniu dokładnego zapisu z finału Ligi Mistrzów i połączeniu faktów, szpital poinformował, że niemiecki bramkarz doznał w Kijowie wstrząśnienia mózgu.

Do zdarzenia miało dojść na początku drugiej połowy, na kilka minut przed tym, jak Karius trafił piłką Benzemę, który zdobył gola na 1-0 dla Realu Madryt. Później Niemiec popełnił jeszcze jeden duży błąd, gdy nie odbił dość prostego strzału Garetha Bale’a, którym Walijczyk ustalił rezultat spotkania na 3-1.

Zgodnie z komunikatem amerykańskiego szpitala, u Lorisa Kariusa występują zaburzenia widzenia i przestrzeni, które prawdopodobnie pojawiły się zaraz po odniesieniu przez niego urazu. Kontuzja została spowodowana przez Sergio Ramosa, który uderzył Niemca łokciem.  Po tym wydarzeniu u 24-latka występowały także inne objawy, mogące mieć wpływ na dyspozycję gracza Liverpoolu.

Karius uderzony przez Ramosa:

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy