Oficjalnie: Kenia w Fotunie Düsseldorf

Oficjalnie: Kenia w Fotunie Düsseldorf
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Fortuna Düsseldorf

Lewan Kenia, który w ostatnim sezonie był zawodnikiem Karpat Lwów, wraca do Niemiec, gdzie podpisał kontrakt z Fortuną Düsseldorf.

Gruzin w przeszłości grał już w Niemczech a u naszych zachodnich sąsiadów uchodził za ogromny talent, jednak kontuzje pokrzyżowały jego rozwój. Po kontuzjach odbudował się na Ukrainie występami w tamtejszych Karpatach, gdzie w lidze zagrał 20 razy, zdobył 3 bramki i zanotował 5 asyst.

Swoją dobrą grą przykuł uwagę klubów z Bundesligi a najbardziej konkretna okazała się być Fortuna Düsseldorf. Z F95 Kenia podpisał umowę do 2015 roku. 22-krotny reprezentant Gruzji oprócz wspomnianych Karpat i Schalke, grał w Lokomotiwie Tibilisi.

- Lewan, jako młody gracz, pasuje do koncepcji Fortuny. Ma 22 lata, więc jest jeszcze na początku swojej kariery, ale jest już bardzo doświadczony. Zna niemiecki futbol przez grę w Schalke 04 i mówi w naszym języku. Cieszymy się, że nas wybrał – powiedział trener Mike Büskens.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy