OFICJALNIE: Kieszek odchodzi z Málagi

OFICJALNIE: Kieszek odchodzi z Málagi
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Twitter | Instagram

Paweł Kieszek pożegnał się już z kibicami Málagi. Tym samym w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował barw tego klubu.

W momencie gdy Polak przechodził do „Boquerones”, w jego umowie została zawarta specjalna klauzula, dzięki której w przypadku wywalczenia awansu do LaLiga, jego porozumienie byłoby automatycznie wydłużone o kolejne 12 miesięcy. Ostatecznie jednak Málaga przegrała w barażach z Deportivo i tym samym zostanie na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy. 

Dla 35-latka oznacza to rozstanie, choć oczywiście strony mogły renegocjować obecną umowę, na co się jednak nie zdecydowały. Paweł Kieszek zdążył już podziękować za grę dla trzeciej ekipy LaLiga2. Jego licznik zamknął się na sześciu występach. 

„Dziękuję za ten rok. Odchodzę jako lepsza osoba i piłkarz. Moje serce jest pełne pozytywnych uczuć. Teraz nadszedł czas na zasłużone wakacje” – napisał w mediach społecznościowych doświadczony golkiper.

Na razie nieznane są dalsze plany Pawła Kieszka, który w przeszłości grał m.in. w Bradze, Porto czy Rodzie Kerkrade. 

Ponadto z Málagą żegnają się dotąd wypożyczeni Mamadou Koné, Axel Werner, Alfred N’Diaye, Iván Alejo, Gustavo Blanco Leschuk oraz Erik Morán. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy