OFICJALNIE: Klaas-Jan Huntelaar i Sead Kolašinac odchodzą z Schalke 04

2021-06-03 13:08:05; Aktualizacja: 3 lata temu
OFICJALNIE: Klaas-Jan Huntelaar i Sead Kolašinac odchodzą z Schalke 04 Fot. Schalke 04
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: FC Schalke 04

FC Schalke 04 poinformowało, że współpraca z Klaasem-Janem Huntelaarem oraz Seadem Kolašinacem nie zostanie przedłużona.

Zimą, kiedy „Czeladnicy” mieli jeszcze wszystkie atuty w rękach, aby odwrócić złe położenie, kilku piłkarzy wyraziło gotowość powrotu do ekipy z Gelsenkirchen. Wśród nich byli odpowiednio Holender i Bośniak.

Środkowy napastnik w ciągu siedmiu sezonów zdołał wywalczyć sobie miano drugiego najlepszego strzelca w historii niemieckiego klubu. Mając to na uwadze, sternicy oraz kibice pozytywnie zapatrywali się na możliwość ponownej współpracy.

Ajax nie robił problemów 37-latkowi, a sam zawodnik szybko stawił się w Veltins-Arena, podpisując umowę do 30 czerwca 2021 roku.

Wcześniej FC Schalke 04 zdołało osiągnąć porozumienie z Arsenalem w sprawie wypożyczenia na sześć miesięcy lewego bądź środkowego obrońcy. On w przeszłości uzbierał w koszulce zasłużonej drużyny na piłkarskiej mapie Europy ponad 120 występów.

Ostatecznie, mimo wielu tygodni na zmianę sytuacji, klub spadł do 2. Bundesligi. To niesie teraz za sobą poważne konsekwencje, także w wymiarze personalnym.

Zarobki w drugiej lidzie są nieporównywalnie niższe niż w Bundeslidze. Idąc tym tropem, „Królewsko-Niebieskich” nie jest dłużej stać na utrzymywanie w zespole wspomnianych graczy. Reprezentant Bośni i Hercegowiny wróci zatem do Anglii, skąd niebawem może ewakuować się już na stałe, a atakujący być może zdecyduje się na zakończenie kariery.