OFICJALNIE: Klub Karola Borysa zaprezentował nowego trenera. Jako piłkarz wygrał siedem krajowych mistrzostw

2024-05-23 11:39:48; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Klub Karola Borysa zaprezentował nowego trenera. Jako piłkarz wygrał siedem krajowych mistrzostw Fot. DDH_image / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: KVC Westerlo

KVC Westerlo, w którym na co dzień występuje Karol Borys, ogłosiło nazwisko nowego trenera na sezon 2024/2025. Stery w pierwszej drużynie przejmie Timmy Simons.

Ostatnia ekipa kończąca rywalizację w grupie barażowej o udział w Lidze Konferencji Europy związała się z 47-letnim szkoleniowcem długoterminowym kontraktem. Konkretna długość współpracy nie została podana do publicznej wiadomości.

Tym samym były reprezentant Belgii płynnie zastąpi Rika De Mila, z którym klub zakończył kooperację w marcu tego roku. Na okres tymczasowy zespół przejął Bart Goor.

Działacze z północnej części kraju zaobserwowali w Simonsie prężny rozwój na ścieżce trenerskiej oraz preferowaną wizję ofensywnego stylu gry i taktyczny zmysł. Te czynniki poprzedziły wielki sukces tej postaci, jakim było wywalczenie awansu do belgijskiej ekstraklasy w zakończonym sezonie z ekipą FCV Dender EH.

W branży szkoleniowej Simons zaistniał zaraz po zakończeniu piłkarskiej kariery jako asystent trenera w Club Brugge, z którym czterokrotnie sięgał po tytuł mistrzowski. Pracował także w szkółce młodzieżowej, a później otworzył nowy rozdział w Zulte Waregem, gdzie także zadebiutował w roli pierwszego trenera. Debiut nie wyszedł najlepiej. Po sześciu miesiącach doszło do rozstania.

Pozostaje zatem się przekonać, czy sprowadzony do KVC za dwa miliony euro ze Śląska Wrocław Borys otrzyma więcej szans na występy od trzykrotnego mistrza Holandii z PSV Eindhoven.

Jak na razie juniorski reprezentant Polski pokazał się na szczeblu Jupiler Pro League czterokrotnie wchodząc z ławki.