OFICJALNIE: Klub Macieja Skorży wykluczony z Pucharu Japonii

OFICJALNIE: Klub Macieja Skorży wykluczony z Pucharu Japonii fot. Photografeus / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: JFA

Zespół Urawa Red Diamonds, prowadzony przez Macieja Skorżę, został wykluczony z udziału w następnej edycji Pucharu Japonii (Pucharu Cesarza) w 2024 roku.

Były opiekun Wisły Kraków, Legii Warszawa, Pogoni Szczecin czy Lecha Poznań rozpoczął pracę na stanowisku szkoleniowca japońskiej drużyny w lutym bieżącego roku.

Od tego czasu osiągnął z nią olbrzymi sukces w postaci wygrania Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Z kolei na krajowym podwórku plasuję się z nią na czwartym miejscu oraz dotarł do ćwierćfinału Pucharu Ligi.

Trener Maciej Skorża nie będzie jednak najmilej wspominał udziału w Pucharze Cesarza, gdzie prowadzony przez niego zespół uległ w sierpniu w 1/8 finału Nagoya Grampus.

To spotkanie odbywało się na wyjeździe i zakończyło skandalem wywołanym przez fanów Urawa Red Diamonds, którzy po jego zakończeniu opuścili zajmowany przez siebie sektor, wdając się w bójkę z kibicami gospodarzy oraz pracownikami ochrony.

Po tym zdarzeniu zostało zatrzymanych ponad 70 osób i wobec klubu przyjezdnego wszczęto postępowanie dyscyplinarne w oparciu o obowiązujący regulamin za wskoczenie kibiców na boisko, przemoc wobec fanów drużyny przeciwnej i pracowników ochrony, zastraszanie fanów drużyny przeciwnej, obecność tłumu w strefie gospodarzy, uszkodzenie banerów i instalacji stadionowych, nieuprawnione wejście do obszarów o ograniczonym dostępnie, bieganie po murawie i instalacje własnych banerów w miejscach zabronionych.

Zakończone dochodzenie doprowadziło do podjęcia decyzji o wykluczeniu zespołu Macieja Skorży z następnej edycji Pucharu Cesarza za niedopełnienie obowiązków instruktażowych, co w konsekwencji doprowadziło do niewłaściwego zachowania ich fanów.

Na obecną chwilę trudno przypuszczać, czy polskiemu trenerowi będzie dane jeszcze w przyszłości poprowadzić Urawa Red Diamonds w tych zmaganiach, ponieważ jego dotychczasowa umowa obowiązuje do 31 stycznia 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy