OFICJALNIE: Klub Polaków przejmuje dyrektora z Valencii
2025-11-14 16:44:02; Aktualizacja: 1 godzina temu
W czwartek Panathinaikos poinformował oficjalnie, że pozyskał Miguela Ángela Coronę na stanowisko dyrektora technicznego. Dotychczas Hiszpan pracował w Valencii.
To ważny ruch dla greckiego klubu, którego barwy reprezentują Karol Świderski i Bartłomiej Drągowski.
Panathinaikos od lat walczy o powrót na szczyt w krajowych rozgrywkach. Ostatni tytuł ta zasłużona drużyna zdobyła w sezonie 2009/2010. Od tamtego czasu utrzymuje się w czołówce, ale musiała przetrwać wiele turbulencji.
W środę Valencia nieoczekiwanie poinformowała o odejściu Corony ze stanowiska dyrektora sportowego.Popularne
„Valencia CF ogłasza zakończenie współpracy kontraktowej z Miguelem Ángelem Coroną. Klub pragnie podziękować mu za zaangażowanie w ciągu ostatnich pięciu lat i życzy sukcesów w przyszłości” - czytaliśmy w oświadczeniu.
Okazało się, że po działacza zgłosił się Panathinaikos. W czwartek grecki klub ogłosił, że Hiszpan zostanie nowym dyrektorem technicznym i szefem działu piłki nożnej.
Welcome to the Green family.
— Panathinaikos F.C. (@paofc_) November 14, 2025
Miguel Ángel Corona is appointed Technical Director and Head of our Football Department ☘️#PAOFC #Panthinaikos pic.twitter.com/sGDD87qXpY
Ten podpis świadczy o tym, że zasłużona ekipa mierzy wysoko. Corona w ostatnich latach był jedną z postaci, które pomagały odbudowywać Valencię po ogromnym kryzysie.
Czy to oznacza, że Panathinaikos wróci na szczyt greckiego futbolu? Przekonamy się już wkrótce.

















![Piękne zwycięstwo w Szczecinie! Kadra Jerzego Brzęczka pogrążyła Włochów [WIDEO]](img/photos/112628/90x60/polska-u21.jpg)










