OFICJALNIE: Kokoszka pożegnał się z Zagłębiem Sosnowiec. Już w marcu...

OFICJALNIE: Kokoszka pożegnał się z Zagłębiem Sosnowiec. Już w marcu...
Marek Garus
Marek Garus
Źródło: Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec zdecydowało się rozwiązać kontrakt ze swoim obrońcą, Adamem Kokoszką.

Kokoszka podpisał z Zagłębiem roczny kontrakt latem ubiegłego roku. W umowie znajdowała się opcja przedłużenia pobytu 32-latka w drużynie o 12 miesięcy, jednak klub nie tylko nie skorzystał z tej możliwości, ale postanowił także rozwiązać kontrakt Polaka. Taka decyzja miała zapaść już w marcu, jednak do momentu wypowiedzi samego piłkarza, oficjele popularnych „Zagłębiaków” nie informowali o tym mediów.

Wziąwszy pod uwagę jak rzadko zawodnik pojawiał się w tym sezonie na boisku, postanowienie zarządu nie może jednak dziwić. Trapiony kontuzjami piłkarz rozegrał dla sosnowiczan zaledwie pięć oficjalnych spotkań, ani razu nie wpisując się na listę strzelców. Już zimą trener Zagłębia, Valdas Ivanauskas, odsunął obrońcę od drużyny, a prezes Marcin Jaroszewski stwierdził, że były reprezentant Polski bardziej przysłuży się klubowi jako doradca w akcjach marketingowych.

- Rozstałem się z Zagłębiem około czterech tygodni temu – powiedział „Przeglądowi Sportowemu” Kokoszka. – Obecnie nie trenuję z żadną drużyną, nie mam konkretnych planów, ale jeszcze nie skończyłem z grą w piłkę nożną.

Kokoszka przybył do Sosnowca ze Śląska Wrocław. Wcześniej występował w takich klubach jak Empoli, Torpedo Moskwa, Wisła Kraków i Polonia Warszawa. W reprezentacji Polski rozegrał 11 spotkań, strzelając w nich dwie bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy