OFICJALNIE: Kokoszka wraca do gry. Ostatni mecz rozegrał w 2018 roku

OFICJALNIE: Kokoszka wraca do gry. Ostatni mecz rozegrał w 2018 roku fot. Unia Tarnów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Unia Tarnów

Adam Kokoszka został przedstawiony jako nowy zawodnik Unii Tarnów.

Doświadczony obrońca wzmocnił szeregi czwartoligowego klubu przed rozpoczęciem wiosennej rywalizacji o uzyskanie awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Tym samym były gracz takich ekip jak Wisła Kraków, Empoli, Polonia Warszawa, Śląsk Wrocław, Torpiedo Moskwa oraz Zagłębie Sosnowiec wraca do czynnego uprawiania piłki nożnej po ponad dwuletniej przerwie.

Adam Kokoszka swój ostatni mecz rozegrał we wrześniu 2018 roku przeciwko Olimpii Grudziądz w I rundzie Pucharu Polski jako zawodnik „Chłopców znad Brynicy”.

Później był jeszcze przez kilka miesięcy formalnie związany z ekipą z województwa śląskiego, ale już ani razu nie wybiegł na boisko w jej barwach, co w efekcie skłoniło go do rozwiązania współpracy w marcu 2019 roku.

Od tego czasu 34-latek rozglądał się za podjęciem nowego wyzwania. Długo nie otrzymywał on jednak wystarczająco atrakcyjnych ofert, ale mimo to nie ogłosił definitywnego zakończenia kariery i dzięki temu może teraz pojawić się na czwartoligowych boiskach w barwach Unii Tarnów.

- Cieszę się, że podpisałem umowę z klubem, który bardzo poważnie myśli o awansie do III, a później do II ligi. Wiem, że po dwóch z rzędu nieudanych barażach, prezesi klubu pokładają we mnie spore nadzieje związane z tym i najbliższym sezonem. Na pewno zrobię wszystko, aby jak najbardziej pomóc w realizacji zakładanych celów sportowych. Wiem także, że w drużynie są bardzo perspektywiczni nastolatkowie z tutejszej akademii i bardzo chętnie pomogę w ich rozwoju dzieląc się z nimi swoim piłkarskim doświadczeniem. Myślę, że przed nami bardzo dobry czas dla tarnowskich „Jaskółek” - powiedział Kokoszka.

Unia Tarnów plasuje się po rundzie jesiennej na drugim miejscu w tabeli IV ligi w grupiej małopolskiej (wschód) i traci dwa punkty do prowadzącej Lubani Maniowy, która ma o jeden mecz rozegrany mniej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy