OFICJALNIE: Kompany piłkarzem, Kompany trenerem. Wielki powrót do Anderlechtu!

OFICJALNIE: Kompany piłkarzem, Kompany trenerem. Wielki powrót do Anderlechtu! fot. Instagram [Vincent Kompany]
Paweł Machitko
Źródło: Anderlecht

Vincent Kompany w niedzielę rano potwierdził, że odchodzi z Manchesteru City po wygaśnięciu umowy, a zaraz potem pojawiła się informacja, iż zostanie grającym szkoleniowcem Anderlechtu.

33-letni środkowy obrońca związał się z Anderlechtem umową do 30 czerwca 2022 roku. Co ciekawe, będzie tam nie tylko grał, ale też błyskawicznie rozpoczyna karierę trenerską.

Jak sam zawodnik opisał w liście otwartym, działacze Anderlechtu całkiem niedawno niespodziewanie przedstawili mu bardzo konkretną wizję i środki na jej zrealizowanie. Zespół prowadzony przez Kompany'ego ma prezentować ofensywny, atrakcyjny futbol, a jednocześnie mocno identyfikować się z lokalną społecznością.

To właśnie nieopodal Brukseli Kompany rozpoczynał karierę piłkarską. W tym klubie zadebiutował jako 17-latek i z niego ruszył w świat - najpierw lata 2006-2008 spędził w Hamburger SV, by potem przenieść się do Manchesteru City i tam zostać legendą. W Anglii zdobył wszystkie możliwe krajowe tytuły - w tym cztery razy mistrzostwo Premier League.

Anderlecht ostatnimi czasy zawodzi. W kończącym się sezonie zajmuje szóstą pozycję, a więc ostatnią w grupie mistrzowskiej. Poprzednie rozgrywki z kolei zakończył na trzeciej pozycji. 

Kompany bezpośrednio zastąpi tymczasowego trenera, Karima Belhocine'a, następcę Freda Ruttena zatrudnionego na początku roku. Sezon 2018/2019 z kolei na ławce rozpoczynał Hein Vanhaezebrouck. Teraz czas na większą stabilizację, czemu wyraz ma dać aż trzyletnia umowa byłego reprezentanta Belgii.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy