OFICJALNIE: Komunikat Miedzi na temat Dominika Nowaka. Zaskakujący aneks w obowiązującej umowie!

OFICJALNIE: Komunikat Miedzi na temat Dominika Nowaka. Zaskakujący aneks w obowiązującej umowie!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Miedź Legnica

Miedz Legnica opublikowała oświadczenie odnoszące się do pozostawienia Dominika Nowaka na stanowisku szkoleniowca pierwszego zespołu.

47-letni szkoleniowiec przedłużył kontrakt z klubem z województwa dolnośląskiego w czerwcu ubiegłego roku po wywalczeniu z nim awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Miedź nie spędziła na tym szczeblu zbyt długo czasu i po zaledwie jednym sezonie pożegnała się z występami w gronie najlepszych ekip w kraju. Przedstawiciele zespołu nie zdecydowali się na zakończenie współpracy z Dominikiem Nowakiem po zaliczeniu szybkiego spadku, ponieważ wierzyli, że pod jego wodzą drużyna z Legnicy będzie w stanie wywalczyć kolejną promocję do gry w Ekstraklasie.

Ostatnie wyniki osiągane przez klub rywalizujący na zapleczu elity nie napawają optymizmem, dlatego w mediach pojawiło się wiele spekulacji na temat możliwego zwolnienia 47-letniego trenera.

Właściciele ekipy z województwa dolnośląskiego postanowili się do nich odnieść i opublikowali na oficjalnej stronie stosowny komunikat, w którym zapewniają, że szkoleniowiec nie zostanie w najbliższym czasie pozbawiony zajmowanego stanowiska, ale do jego umowy obowiązującej do końca czerwca 2023 roku został wprowadzony aneks pozwalający klubowi zakończyć z nim współpracę w przypadku braku wywalczenia awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w trwającym sezonie, co jednocześnie ma się wiązać z tym, że Dominik Nowak nie otrzyma żadnej rekompensaty za przedwczesne opuszczenie ławki trenerskiej Miedzi Legnica.

- To zrozumiałe, że ja i kibice jesteśmy sfrustrowani słabą grą i ostatnimi wynikami Miedzi. Mimo to cel na ten sezon pozostaje niezmienny. Każdy popełnia błędy, trener także ich nie uniknął, a w przerwie zimowej trzeba je naprawić. Ze wszystkich trenerów, których zatrudniałem w Miedzi, drużyna pod wodzą Nowaka, w pierwszym sezonie, prezentowała się najlepiej. Do tego musimy wrócić, nawet jeśli zimą będą potrzebne zmiany kadrowe powiedział Andrzej Dadełło, właściciel zespołu.

Ekipa z województwa dolnośląskiego zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli I ligi i traci dziesięć punktów do prowadzącej Stali Mielec, która może stracić tę pozycję na rzecz Warty Poznań, bo ta nie rozegrała jeszcze swojego spotkania w 20. kolejce.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Piłkarz jednego gola Piłkarz jednego gola Lech Poznań złożył ofertę za Daniego Ramíreza Lech Poznań złożył ofertę za Daniego Ramíreza OFICJALNIE: Nikola Kuveljić w Wiśle Kraków OFICJALNIE: Nikola Kuveljić w Wiśle Kraków Lukas Podolski znowu nie dla Górnika Zabrze. Znalazł nowy klub... Lukas Podolski znowu nie dla Górnika Zabrze. Znalazł nowy klub... OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz w Al-Faisaly OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz w Al-Faisaly Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy