OFICJALNIE: Komunikat Miedzi na temat Dominika Nowaka. Zaskakujący aneks w obowiązującej umowie!

OFICJALNIE: Komunikat Miedzi na temat Dominika Nowaka. Zaskakujący aneks w obowiązującej umowie!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Miedź Legnica

Miedz Legnica opublikowała oświadczenie odnoszące się do pozostawienia Dominika Nowaka na stanowisku szkoleniowca pierwszego zespołu.

47-letni szkoleniowiec przedłużył kontrakt z klubem z województwa dolnośląskiego w czerwcu ubiegłego roku po wywalczeniu z nim awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Miedź nie spędziła na tym szczeblu zbyt długo czasu i po zaledwie jednym sezonie pożegnała się z występami w gronie najlepszych ekip w kraju. Przedstawiciele zespołu nie zdecydowali się na zakończenie współpracy z Dominikiem Nowakiem po zaliczeniu szybkiego spadku, ponieważ wierzyli, że pod jego wodzą drużyna z Legnicy będzie w stanie wywalczyć kolejną promocję do gry w Ekstraklasie.

Ostatnie wyniki osiągane przez klub rywalizujący na zapleczu elity nie napawają optymizmem, dlatego w mediach pojawiło się wiele spekulacji na temat możliwego zwolnienia 47-letniego trenera.

Właściciele ekipy z województwa dolnośląskiego postanowili się do nich odnieść i opublikowali na oficjalnej stronie stosowny komunikat, w którym zapewniają, że szkoleniowiec nie zostanie w najbliższym czasie pozbawiony zajmowanego stanowiska, ale do jego umowy obowiązującej do końca czerwca 2023 roku został wprowadzony aneks pozwalający klubowi zakończyć z nim współpracę w przypadku braku wywalczenia awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w trwającym sezonie, co jednocześnie ma się wiązać z tym, że Dominik Nowak nie otrzyma żadnej rekompensaty za przedwczesne opuszczenie ławki trenerskiej Miedzi Legnica.

- To zrozumiałe, że ja i kibice jesteśmy sfrustrowani słabą grą i ostatnimi wynikami Miedzi. Mimo to cel na ten sezon pozostaje niezmienny. Każdy popełnia błędy, trener także ich nie uniknął, a w przerwie zimowej trzeba je naprawić. Ze wszystkich trenerów, których zatrudniałem w Miedzi, drużyna pod wodzą Nowaka, w pierwszym sezonie, prezentowała się najlepiej. Do tego musimy wrócić, nawet jeśli zimą będą potrzebne zmiany kadrowe powiedział Andrzej Dadełło, właściciel zespołu.

Ekipa z województwa dolnośląskiego zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli I ligi i traci dziesięć punktów do prowadzącej Stali Mielec, która może stracić tę pozycję na rzecz Warty Poznań, bo ta nie rozegrała jeszcze swojego spotkania w 20. kolejce.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi PSG zmienia strategię. Czas postawić na rodaków PSG zmienia strategię. Czas postawić na rodaków Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy