OFICJALNIE: Komunikat MKOl w sprawie Igrzysk Olimpijskich w Tokio

OFICJALNIE: Komunikat MKOl w sprawie Igrzysk Olimpijskich w Tokio
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: MKOl

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wydał oświadczenie dotyczące Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Póki co impreza nie została przełożona.

Rozprzestrzeniający się koronawirus doprowadził do zawieszenia wielu rozgrywek sportowych i przełożenia turniejów mistrzowskich. Piłkarskie Mistrzostwa Europy, Copa América czy Puchar Narodów Afryki, które pierwotnie miały odbyć się w tym roku, zostały przesunięte na następny. W związku z tym zrodziły się zapytania, co z igrzyskami olimpijskimi, których start zaplanowano na 24 lipca.

Na razie MKOl nie zmienił terminu ich rozpoczęcia, ale taki ruch jest brany pod uwagę.

„MKOl przyśpieszy planowanie różnych scenariuszy dotyczących organizacji Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zakładają one modyfikację istniejących planów związanych z rozpoczęciem imprezy 24 lipca, w tym zmianę tego terminu.

Z jednej strony nastąpiła znaczna poprawa sytuacji w Japonii. Zwiększa to zaufanie do gospodarzy imprezy w sprawie jej organizacji przy jednoczesnym poszanowaniu zasad ochrony zdrowia wszystkich zaangażowanych w to osób. Z drugiej strony obserwujemy gwałtowny wzrost liczby przypadków i nowych ognisk COVID-19 w różnych krajach na różnych kontynentach. Doprowadziło to do przyśpieszenia planowania kilku scenariuszy” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez MKOl.

Ostateczna decyzja w sprawie terminu igrzysk ma zapaść w ciągu najbliższych czterech tygodni.

Przypomnijmy, że na igrzyskach rozgrywane są turnieje piłkarskie mężczyzn i kobiet. W przypadku tych pierwszych rywalizują reprezentacje do lat 23. Każda z nich może mieć jednak w kadrze trzech starszych zawodników.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy