OFICJALNIE: Komunikat MKOl w sprawie Igrzysk Olimpijskich w Tokio

OFICJALNIE: Komunikat MKOl w sprawie Igrzysk Olimpijskich w Tokio
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: MKOl

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wydał oświadczenie dotyczące Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Póki co impreza nie została przełożona.

Rozprzestrzeniający się koronawirus doprowadził do zawieszenia wielu rozgrywek sportowych i przełożenia turniejów mistrzowskich. Piłkarskie Mistrzostwa Europy, Copa América czy Puchar Narodów Afryki, które pierwotnie miały odbyć się w tym roku, zostały przesunięte na następny. W związku z tym zrodziły się zapytania, co z igrzyskami olimpijskimi, których start zaplanowano na 24 lipca.

Na razie MKOl nie zmienił terminu ich rozpoczęcia, ale taki ruch jest brany pod uwagę.

„MKOl przyśpieszy planowanie różnych scenariuszy dotyczących organizacji Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zakładają one modyfikację istniejących planów związanych z rozpoczęciem imprezy 24 lipca, w tym zmianę tego terminu.

Z jednej strony nastąpiła znaczna poprawa sytuacji w Japonii. Zwiększa to zaufanie do gospodarzy imprezy w sprawie jej organizacji przy jednoczesnym poszanowaniu zasad ochrony zdrowia wszystkich zaangażowanych w to osób. Z drugiej strony obserwujemy gwałtowny wzrost liczby przypadków i nowych ognisk COVID-19 w różnych krajach na różnych kontynentach. Doprowadziło to do przyśpieszenia planowania kilku scenariuszy” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez MKOl.

Ostateczna decyzja w sprawie terminu igrzysk ma zapaść w ciągu najbliższych czterech tygodni.

Przypomnijmy, że na igrzyskach rozgrywane są turnieje piłkarskie mężczyzn i kobiet. W przypadku tych pierwszych rywalizują reprezentacje do lat 23. Każda z nich może mieć jednak w kadrze trzech starszych zawodników.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy