OFICJALNIE: Komunikat MKOl w sprawie Igrzysk Olimpijskich w Tokio

OFICJALNIE: Komunikat MKOl w sprawie Igrzysk Olimpijskich w Tokio
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: MKOl

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wydał oświadczenie dotyczące Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Póki co impreza nie została przełożona.

Rozprzestrzeniający się koronawirus doprowadził do zawieszenia wielu rozgrywek sportowych i przełożenia turniejów mistrzowskich. Piłkarskie Mistrzostwa Europy, Copa América czy Puchar Narodów Afryki, które pierwotnie miały odbyć się w tym roku, zostały przesunięte na następny. W związku z tym zrodziły się zapytania, co z igrzyskami olimpijskimi, których start zaplanowano na 24 lipca.

Na razie MKOl nie zmienił terminu ich rozpoczęcia, ale taki ruch jest brany pod uwagę.

„MKOl przyśpieszy planowanie różnych scenariuszy dotyczących organizacji Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zakładają one modyfikację istniejących planów związanych z rozpoczęciem imprezy 24 lipca, w tym zmianę tego terminu.

Z jednej strony nastąpiła znaczna poprawa sytuacji w Japonii. Zwiększa to zaufanie do gospodarzy imprezy w sprawie jej organizacji przy jednoczesnym poszanowaniu zasad ochrony zdrowia wszystkich zaangażowanych w to osób. Z drugiej strony obserwujemy gwałtowny wzrost liczby przypadków i nowych ognisk COVID-19 w różnych krajach na różnych kontynentach. Doprowadziło to do przyśpieszenia planowania kilku scenariuszy” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez MKOl.

Ostateczna decyzja w sprawie terminu igrzysk ma zapaść w ciągu najbliższych czterech tygodni.

Przypomnijmy, że na igrzyskach rozgrywane są turnieje piłkarskie mężczyzn i kobiet. W przypadku tych pierwszych rywalizują reprezentacje do lat 23. Każda z nich może mieć jednak w kadrze trzech starszych zawodników.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny” Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy