OFICJALNIE: Komunikat MKOl w sprawie Igrzysk Olimpijskich w Tokio

OFICJALNIE: Komunikat MKOl w sprawie Igrzysk Olimpijskich w Tokio
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: MKOl

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wydał oświadczenie dotyczące Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Póki co impreza nie została przełożona.

Rozprzestrzeniający się koronawirus doprowadził do zawieszenia wielu rozgrywek sportowych i przełożenia turniejów mistrzowskich. Piłkarskie Mistrzostwa Europy, Copa América czy Puchar Narodów Afryki, które pierwotnie miały odbyć się w tym roku, zostały przesunięte na następny. W związku z tym zrodziły się zapytania, co z igrzyskami olimpijskimi, których start zaplanowano na 24 lipca.

Na razie MKOl nie zmienił terminu ich rozpoczęcia, ale taki ruch jest brany pod uwagę.

„MKOl przyśpieszy planowanie różnych scenariuszy dotyczących organizacji Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zakładają one modyfikację istniejących planów związanych z rozpoczęciem imprezy 24 lipca, w tym zmianę tego terminu.

Z jednej strony nastąpiła znaczna poprawa sytuacji w Japonii. Zwiększa to zaufanie do gospodarzy imprezy w sprawie jej organizacji przy jednoczesnym poszanowaniu zasad ochrony zdrowia wszystkich zaangażowanych w to osób. Z drugiej strony obserwujemy gwałtowny wzrost liczby przypadków i nowych ognisk COVID-19 w różnych krajach na różnych kontynentach. Doprowadziło to do przyśpieszenia planowania kilku scenariuszy” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez MKOl.

Ostateczna decyzja w sprawie terminu igrzysk ma zapaść w ciągu najbliższych czterech tygodni.

Przypomnijmy, że na igrzyskach rozgrywane są turnieje piłkarskie mężczyzn i kobiet. W przypadku tych pierwszych rywalizują reprezentacje do lat 23. Każda z nich może mieć jednak w kadrze trzech starszych zawodników.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy