OFICJALNIE: Komunikat UEFA w sprawie Manchesteru City i decyzji TAS

OFICJALNIE: Komunikat UEFA w sprawie Manchesteru City i decyzji TAS
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

UEFA wydała krótkie oświadczenie po ogłoszeniu werdyktu Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu odnośnie kary nałożonej na Manchester City.

Europejska centrala piłkarska wykluczyła „The Citizens” z dwóch kolejnych edycji Ligi Mistrzów wskutek nieprzestrzegania przepisów Finansowego Fair Play. Władze MC zapowiadały odwołania od tej decyzji. W poniedziałek Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu oczyścił angielski klub z zarzutów dotyczących naruszeń finansowych, a tym samym zagra on w Champions League. Za brak odpowiedniej współpracy z UEFA będzie musiał zapłacić 10 milionów euro grzywny.

„UEFA przyjmuje do wiadomości decyzję Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu dotyczącą zmniejszenia sankcji nałożonych na Manchester City przez niezależny organ kontroli finansowej UEFA za rzekome naruszenie przepisów dotyczących licencjonowania klubów i Finansowego Fair Play.

UEFA zauważa, że panel TAS stwierdził, iż nie było wystarczających rozstrzygających dowodów, aby podtrzymać wszystkie wnioski CFCB w tej konkretnej sprawie i że wiele domniemanych naruszeń uległo przedawnieniu z powodu pięcioletniego okresu przewidzianego w przepisach UEFA.

W ciągu ostatnich kilku lat Finansowe Fair Play odgrywało znaczącą rolę w ochronie klubów i pomagało im w utrzymaniu stabilności finansowej. UEFA i ECA pozostają wierne swoim zasadom.

UEFA nie będzie komentować więcej tej sprawy” - czytamy w komunikacie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy