OFICJALNIE: Koniec długiej przygody Vladimíra Daridy w Herthcie. Czas na Grecję

OFICJALNIE: Koniec długiej przygody Vladimíra Daridy w Herthcie. Czas na Grecję fot. Hertha BSC
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Hertha BSC | Aris Saloniki

Środkowy pomocnik Vladimír Darida tej zimy zmieni barwy klubowe. Hertha poinformowała o definitywnym transferze piłkarza do Arisu Saloniki.

Kwota transferu nie została ujawniona. Według nieoficjalnych jak dotąd doniesień weteran podpisze z Grekami dwuletnią umowę.

76-krotny reprezentant Czech przeżył niemal dekadę wspaniałej wędrówki po boiskach Bundesligi. Siedem i pół roku swojej kariery 32-latek poświęcił na występy w stołecznej ekipie.

Choć zawodnikowi nie udało się zdobyć z zespołem żadnych większych sukcesów, ogółem rozegrał dla niego blisko 200 spotkań, w których zanotował 16 trafień i 29 asyst.

„Udowodnił on, że jest zawodnikiem Herthy z krwi i kości. »Vladi« to kwintesencja profesjonalizmu. Zawsze dawał z siebie wszystko dla tego klubu, a także dostarczał nam sporo radości” – czytamy w oświadczeniu berlińskiego klubu, podpisanym przez kierownika sportowego Freda Bobicia.

- W Berlinie ja i moja rodzina zawsze czuliśmy się komfortowo. Hertha zostanie w naszych sercach. Przyszedł jednak czas na zmiany i doświadczenie czegoś nowego w innym kraju. Dziękuję wszystkim za wsparcie przez ostatnie lata. To była dla mnie wielka przyjemność – dodał od siebie Darida.

Najbardziej owocne w wykonaniu Daridy były dwa pierwsze sezony. Później kontuzje i konkurencja o miejsce w podstawowej składzie drastycznie skracały minuty spędzane na boisku.

Co jednak ciekawe, gracz środka pola do dziś jest autorem ustanowionego w 2020 roku rekordu pod względem przebiegniętego dystansu podczas jednego meczu w Bundeslidze. Najpierw było to 14,3 kilometra, a w następnej kolejce poprawił ten wyczyn o około 400 metrów.

W przeszłości Darida bronił również barw Freiburga, Viktorii Pilzno oraz FK Baník Sokolov.

W nowej drużynie zawodnik spotka się ze swoim rodakiem, Jakubem Brabecem.

Dowodzony przez Alana Pardew Aris plasuje się w lidze na szóstym miejscu, tracąc do rozpędzonego Panathinaikosu aż 16 punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy