OFICJALNIE: Koniec sezonu dla napastnika Chelsea

OFICJALNIE: Koniec sezonu dla napastnika Chelsea
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Chelsea FC

Chelsea wystosowała komunikat nawiązujący do dramatycznej kontuzji Armando Broji. Klub oznajmił, że napastnik już więcej nie pojawi się na boisku w tym sezonie.

Do całego nieszczęścia z udziałem reprezentanta Albanii doszło podczas ostatniego towarzyskiego meczu w ramach przygotowań do wznowienia sezonu ligowego. W wyniku starcia z Ezrim Konsą, obrońcą Aston Villi, Broja zerwał więzadła krzyżowe w trakcie pierwszej połowy spotkania rozgrywanego w Abu Zabi.

21-latek nie mógł powstrzymać się od krzyków wywołanych nieznośnym bólem w prawym kolanie. Po chwili lekarze ze sztabu medycznego znieśli go na noszach.

Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia. Wychowanek londyńczyków opuści resztę sezonu 2022/2023, jak wynika z poniższego oświadczenia klubu ze Stamford Bridge.

„Wyniki badań niestety potwierdziły zerwane więzadła krzyżowe i wymagana będzie operacja. Zaraz po niej Armando będzie wnikliwie współpracował z medycznym departamentem w ramach rehabilitacji. Należy spodziewać się, że piłkarz opuści resztę sezonu 2022/2023”.

Broja otrzymał szansę na walkę o miejsce w pierwszym składzie od Thomasa Tuchela po całkiem udanym okresie wypożyczenia w Southampton. Po zwolnieniu niemieckiego trenera otrzymywał wiele szans także od Grahama Pottera. Od sierpnia gracz środka ataku strzelił jednego gola i dołożył jedną asystę, ale pozostawiał po sobie dobre wrażenie.

Chelsea wróci do gry w oficjalnych rozgrywkach 27 grudnia. Wówczas w Premier League „The Blues” podejmą Bournemouth.
Niewykluczone, że uraz Broji wymusi na działaczach klubu przeprowadzenie transferu napastnika zimą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy