OFICJALNIE: Kort odchodzi z Wisły Kraków

OFICJALNIE: Kort odchodzi z Wisły Kraków
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Wisła Kraków

Wisła Kraków poinformowała o odejściu z klubu Dawida Korta.

„Biała Gwiazda” potwierdziła, że kontrakt 23-letniego pomocnika został rozwiązany za porozumieniem stron.

Kort jako jeden z pierwszych zawodników Wisły zaczął upominać się o wypłacenie zaległego wynagrodzenia. W pewnym momencie pojawiły się informacje, że „Biała Gwiazda” uregulowała jego wypłaty, ale okazało się jednak, że nie wypłaciła piłkarzowi wszystkich należności. Była to podstawa do ubiegania się przez 23-latka o rozwiązanie umowy.

Były reprezentant Polski do lat 18, 19 i 20 trafił do Krakowa w 2017 roku z Pogoni Szczecin. W trwającym sezonie rozegrał 20 meczów w Ekstraklasie, zdobywając w nich trzy bramki i notując dwie asysty.

Całkowity bilans Korta na najwyższym rodzimym szczeblu to 79 występów, 11 goli i trzy ostatnie podania. Na razie nie wiadomo, jak potoczą się losy pomocnika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy