Oficjalnie: Koszmar gwiazdy „Wisienek”. W tym sezonie już nie zagra!

Oficjalnie: Koszmar gwiazdy „Wisienek”. W tym sezonie już nie zagra!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Bournemouth

Napastnik Bournemouth Callum Wilson nie zagra już w tym sezonie Premier League.

24-letni Wilson zerwał więzadła w lewym kolanie. Może mówić o sporym pechu, bowiem z podobną kontuzją mierzył się we wrześniu 2015 roku, tyle że wówczas nie wytrzymały więzadła w prawej nodze. Wtedy kurował się aż do kwietnia 2016 roku. 

W tym sezonie Wilson zdążył rozegrać 20 meczów i strzelić sześć bramek. Tym samym poprawił swoje osiągnięcie z poprzedniego sezonu, gdy przez wspomniany uraz, wystąpił tylko w 13 meczach, zdobywając pięć bramek.

Wilson z „Wisienkami” wspiął się z Championship do Premier League. W ostatnim pełnym w jego wykonaniu sezonie, 2014/2015, strzelił 20 bramek i zaliczył 13 asyst w 45 meczach zaplecza ekstraklasy.

- Callum pokazał niesamowity charakter i determinację do powrotu przy okazji kontuzji w poprzednim sezonie. Wiemy, że znów pokaże tę siłę i dokona tego samego ponownie – powiedział menadżer Bournemouth, Eddie Howe.

Swego czasu Wilsona przymierzano już do reprezentacji Anglii, jednak na razie jego bilans w kadrze zamyka się na debiucie w młodzieżówce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy