OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie

OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław dopiął swego. Zawodnikiem tego klubu został Fabian Piasecki, czyli najlepszy strzelec pierwszej ligi w sezonie 2019/2020.

25-latek w 32 meczach ligowych w barwach Zagłębia Sosnowiec strzelił 17 bramek i zaliczył cztery asysty.

Teraz wraca do rodzinnego Wrocławia, bo sięgnął po niego Śląsk, widząc w nim istotne wzmocnienie pierwszego zespołu. Umowa między stronami obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku. Kwoty transferu definitywnego nie ujawniono.

- Poprzedni sezon wyraźnie dodał mi skrzydeł. Przejście do Śląska to dla mnie duża szansa i bardzo się cieszę, że będę grał we Wrocławiu. Urodziłem się w tym mieście, a obecnie kontynuuję tutaj studia. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony i pomagać drużynie, realizując na boisku założenia sztabu szkoleniowego - skomentował Piasecki dla oficjalnego serwisu klubowego.

Dla Piaseckiego nie będzie to debiut w Ekstraklasie. Na tym poziomie występował już w sezonach 2014/2015, 2015/2016 i 2018/2019 w barwach Górnika Zabrze i Miedzi Legnica. Teraz chciałby znacząco poprawić dorobek, który zatrzymał się na jednym golu i pięciu asystach w 28 spotkaniach.

Przy okazji Śląsk Wrocław potwierdził przedłużenie o dwa lata umowy z Robertem Pichem.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy