OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie

OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław dopiął swego. Zawodnikiem tego klubu został Fabian Piasecki, czyli najlepszy strzelec pierwszej ligi w sezonie 2019/2020.

25-latek w 32 meczach ligowych w barwach Zagłębia Sosnowiec strzelił 17 bramek i zaliczył cztery asysty.

Teraz wraca do rodzinnego Wrocławia, bo sięgnął po niego Śląsk, widząc w nim istotne wzmocnienie pierwszego zespołu. Umowa między stronami obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku. Kwoty transferu definitywnego nie ujawniono.

- Poprzedni sezon wyraźnie dodał mi skrzydeł. Przejście do Śląska to dla mnie duża szansa i bardzo się cieszę, że będę grał we Wrocławiu. Urodziłem się w tym mieście, a obecnie kontynuuję tutaj studia. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony i pomagać drużynie, realizując na boisku założenia sztabu szkoleniowego - skomentował Piasecki dla oficjalnego serwisu klubowego.

Dla Piaseckiego nie będzie to debiut w Ekstraklasie. Na tym poziomie występował już w sezonach 2014/2015, 2015/2016 i 2018/2019 w barwach Górnika Zabrze i Miedzi Legnica. Teraz chciałby znacząco poprawić dorobek, który zatrzymał się na jednym golu i pięciu asystach w 28 spotkaniach.

Przy okazji Śląsk Wrocław potwierdził przedłużenie o dwa lata umowy z Robertem Pichem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy