OFICJALNIE: Krunić w Milanie

OFICJALNIE: Krunić w Milanie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AC Milan | Football Italia | Daniele Longo

AC Milan poinformował o sfinalizowaniu transferu Rade Krunicia.

To, o czym spekulowano od dawna, dziś stało się faktem. 25-latek oficjalnie został nowym piłkarzem „Rossonerich”. Bośniak doskonale wpisuje się w koncepcję Marco Giampaolo. Włoski trener oczekiwał bowiem angażu takich zawodników środka pola, którzy będą w stanie zajmować miejsce w różnych strefach boiska, także w pobliżu pola karnego.

Jeśli zaś chodzi o Rade Krunicia, poza nominalną pozycją środkowego pomocnika, może on także pełnić rolę fałszywej „dziewiątki”. W ubiegłym sezonie w barwach Empoli rozegrał on 34 mecze, strzelił pięć goli i zanotował sześć asyst. Dla „Azzurich” to jedna z największych sprzedaży w historii. 

Za sprowadzenie dziesięciokrotnego reprezentanta swojego kraju na arenie międzynarodowej według włoskich mediów „Rossoneri” zapłacili osiem milionów euro plus bonusy. Mediolańczycy potwierdzili, że zawodnik podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku.

Następny w kolejce ma być inny gracz Empoli Ismaël Bennacer, z którym już uzgodniono warunki pięcioletniej współpracy. Sam transfer najprawdopodobniej zamknie się w kwocie 18 milionów euro. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Koronawirus znów górą we Włoszech. OFICJALNIE: Cztery mecze w Serie A bez udziału publiczności Koronawirus znów górą we Włoszech. OFICJALNIE: Cztery mecze w Serie A bez udziału publiczności FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń Hans Zimmer nagrał hymn dla Major League Soccer [WIDEO] Hans Zimmer nagrał hymn dla Major League Soccer [WIDEO] Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy