OFICJALNIE: Krystian Bielik rozpoczyna treningi. Rosną szanse na powrót do gry przed barażami

OFICJALNIE: Krystian Bielik rozpoczyna treningi. Rosną szanse na powrót do gry przed barażami fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Derby County

Krystian Bielik otrzymał zgodę na rozpoczęcie indywidualnych treningów w Derby County po dłuższej przerwie spowodowanej zerwaniem więzadeł krzyżowych.

Nominalny defensywny pomocnik, mogący także występować na środku obrony, nie otrzymał prawdziwej szansy na zaistnienie w szeregach Arsenalu. Na swoje szczęście zaliczył bardzo udany pobyt na zasadzie wypożyczenia w Charltonie, który zaowocował jego transferem do Derby County w sierpniu 2019 roku.

Krystian Bielik stał się w ekspresowym tempie jedną z wiodących postaci w szeregach „Baranów” i dlatego doczekał się debiutu w pierwszej reprezentacji Polski oraz narastających spekulacji o możliwej przeprowadzce do jednej z ekip z Premier League.

Niestety dalekosiężne plany blisko 24-letniego zawodnika zostały praktycznie zniszczone przez dwukrotne zerwanie więzadeł krzyżowych. Ta kontuzja pozbawiła go możliwości walki nie tylko o przejście do mocniejszego klubu, ale i występu na EURO 2020 (nawet dwa razy - w pierwotnym oraz przełożonym terminie).

Były gracz Legii Warszawa nie załamał się jednak „rzucanymi mu kłodami pod nogi” i po odniesieniu drugiego identycznego urazu rozpoczął mozolną walkę o powrót na boisko.

Bielik znajduje się coraz bliżej zrealizowania tego celu, ponieważ Derby County poinformowało za pośrednictwem mediów społecznościowych o rozpoczęciu indywidualnych treningów przez defensywnego pomocnika.

Jeżeli trzykrotny reprezentant Polski będzie w ich trakcie robił szybkie postępy, to być może tuż po nastaniu nowego roku otrzyma zgodę na dołączenie do reszty kolegów, a wtedy będzie już o krok od zanotowania powrotu na boisko.

Obecnie trudno jeszcze wyrokować, kiedy w najlepszym razie blisko 24-letni zawodnik wróci do rywalizacji, ale z pewnością nie można mu odebrać ewentualnych szans na znalezienie się w orbicie zainteresowań selekcjonera Paulo Sousy w kontekście marcowych baraży.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy