OFICJALNIE: Kucharczyk odchodzi z Legii!

OFICJALNIE: Kucharczyk odchodzi z Legii! fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa potwierdziła, że Michał Kucharczyk opuszcza klub.

Sprawdziły się wcześniejsze doniesienia mediów i wygasający 30 czerwca kontrakt Kucharczyka z zespołem ze stolicy naszego kraju nie zostanie przedłużony.

28-letni skrzydłowy został zawodnikiem Legii w 2009 roku, kiedy to trafił do niej ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W jej barwach rozegrał w sumie 349 spotkań. Strzelił 71 goli i zanotował 58 asyst. Z warszawskim zespołem sięgnął po 11 trofeów - pięć mistrzostw oraz sześć Pucharów Polski.

- Bardzo dziękujemy Michałowi za wszystko co zrobił dla Legii przez dziewięć lat gry. Należy mu się za to duży szacunek. Miał swój udział w wygraniu pięciu tytułów mistrzowskich i sześciu Pucharów Polski. Grał w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Legia i Michał wzajemnie zawdzięczają sobie bardzo wiele, dlatego takie decyzje zawsze są trudne, zarówno dla klubu, jak i dla zawodnika. Dzisiaj jednak życzymy mu powodzenia w dalszej karierze i wierzymy, że Legia na zawsze pozostanie w jego sercu - przyznał dyrektor sportowy Legii, Radosław Kucharski.

Wszystko wskazuje na to, że Kucharczyk będzie kontynuował swoją karierę za granicą. Atakujący znajduje się na celowniku Kayserisporu - dwunastej drużyny tureckiej ekstraklasy.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy