OFICJALNIE: Łabojko w Brescii Calcio

OFICJALNIE: Łabojko w Brescii Calcio fot. Brescia Calcio
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Brescia Calcio | Śląsk Wrocław

Brescia Calcio i Śląsk Wrocław poinformowały o sfinalizowaniu transferu Jakuba Łabojki.

Kiedy ze spadkowicza Serie A odszedł Sandro Tonali, klubowa dyrekcja rozpoczęła prace na sprowadzeniem jego następcy. Włosi uznali, że doskonale w tej roli sprawdzi się zbierający pozytywne recenzje w polskiej Ekstraklasie zawodnik Śląska Wrocław.

Wygasająca 30 czerwca 2021 roku umowa i fakt odmowy podpisania nowego porozumienia przez Polaka sprawiły, że „Wojskowi” musieli bardzo poważnie rozważyć propozycję ekipy z Półwyspu Apenińskiego.

Brescia Calcio za blisko 23-letniego Łabojkę miała zaproponować około 600 tysięcy euro plus bonusy, co przy powyższych informacjach w pełni usatysfakcjonowało przedstawiciela najwyższej klasy rozgrywkowej nad Wisłą. Mówimy o trzeciej największej operacji sprzedażowej w jego historii (po tych z udziałem Waldemara Soboty i Przemysława Płachety).

W związku z tym środkowy pomocnik został wysłany na testy medyczne, które wypadły pomyślnie. To sprawiło, że były młodzieżowy reprezentant „Biało-Czerwonych” mógł podpisać kontrakt ważny do 30 czerwca 2023 roku.

Polak w koszulce Śląska Wrocław wystąpił łącznie 59 razy, strzelił trzy gole i dwukrotnie asystował. Teraz spróbuje on zaznaczyć swoją obecność na poziomie Serie B, a nadrzędnym celem będzie oczywiście awans do włoskiej ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń João Cancelo otwarty na wielki transfer João Cancelo otwarty na wielki transfer Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?! Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy