OFICJALNIE: Lampard zwolniony z Chelsea

OFICJALNIE: Lampard zwolniony z Chelsea fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Chelsea FC

Chelsea poinformowała o rozstaniu z Frankiem Lampardem.

W komunikacie podkreślono, że ostatnie rezultaty i postawa drużyny nie korespondowały z oczekiwaniami klubu, który Lampard zostawia na dziewiątej lokacie w tabeli Premier League.

- To była bardzo trudna decyzja dla klubu, nie tylko ze względu na moje doskonałe relacje z Frankiem, którego niezwykle szanuję. To bardzo dobry człowiek z najlepszą etyką pracy. Jednak w zaistniałych okolicznościach wierzymy, że najlepszym jest zmiana menedżera. W imieniu wszystkich w klubie, zarządu oraz osobiście chciałbym podziękować Frankowi za pracę w roli głównego trenera i życzyć wszelkich sukcesów w przyszłości. To ważna ikona tego wspaniałego klubu, a jego status pozostanie niezmieniony. Zawsze będzie ciepło witany na Stamford Bridge - powiedział Roman Abramowicz, właściciel Chelsea.

Angielskie i niemieckie media mają pełne przekonanie, że następcą Lamparda w Chelsea będzie Thomas Tuchel (WIĘCEJ).

Lampard poprowadził Chelsea w 84 meczach, 44 z nich wygrywając, 15 - remisując i 25 - przegrywając. Stosunek bramkowy londyńczyków za kadencji 42-letniego Anglika to 171:116.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce FC Barcelona: Nowy dyrektor sportowy w środę przyleci do Katalonii [RAC1] FC Barcelona: Nowy dyrektor sportowy w środę przyleci do Katalonii [RAC1] Bjelica znów to zrobił. „To rysowanie linii to cirkus, VAR to cirkus” Bjelica znów to zrobił. „To rysowanie linii to cirkus, VAR to cirkus” Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy