OFICJALNIE: Látal opuszcza Trnawę

OFICJALNIE: Látal opuszcza Trnawę
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Spartak Trnawa

Radoslav Látal przestał pełnić obowiązki trenera Spartaka Trnawa.

Decyzja o zakończeniu współpracy z 48-latkiem podyktowana jest kiepskimi wynikami, jakie prowadzony przez niego zespół odnosił w ostatnim czasie w lidze słowackiej. Mistrzowie kraju zajmują bowiem dopiero szóstą pozycję w tabeli, mając iluzoryczne szanse na obronę tytułu.

Latál w klubie z Trnawy pracował od lipca bieżącego roku, zastępując na stanowisku Nestora El Maestro, który przejął bułgarskie CSKA Sofia. Pod wodzą Czecha piłkarze Spartaka zdołali m.in. wyeliminować warszawską Legię w eliminacjach Ligi Mistrzów. W kolejnej fazie zostali jednak pokonani przez Crvenę zvezdę.

Wraz z Látalem z pracą w Spartaku pożegnał się dotychczasowy dyrektor generalny klubu, Pavel Hoftych, który w dużej mierze odpowiadał za sukcesy, które klub odnosił wiosną tego roku.

Dla czeskiego szkoleniowca był to już ósmy klub w dotychczasowej karierze trenerskiej. W Polsce najbardziej kojarzony jest on z pobytu w Piaście Gliwice, którego w 2016 roku doprowadził do sensacyjnego wicemistrzostwa Polski.

Piłkarzem Spartaka od kilku miesięcy jest wypożyczony z Wisły Kraków Patryk Małecki. Ponadto w składzie zespołu można znaleźć kilku innych zawodników z przeszłością na boiskach polskiej Ekstraklasy, jak choćby Dobrivoja Rusova, Erika Grendela czy Antona Slobodę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy