OFICJALNIE: Látal opuszcza Trnawę

OFICJALNIE: Látal opuszcza Trnawę
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Spartak Trnawa

Radoslav Látal przestał pełnić obowiązki trenera Spartaka Trnawa.

Decyzja o zakończeniu współpracy z 48-latkiem podyktowana jest kiepskimi wynikami, jakie prowadzony przez niego zespół odnosił w ostatnim czasie w lidze słowackiej. Mistrzowie kraju zajmują bowiem dopiero szóstą pozycję w tabeli, mając iluzoryczne szanse na obronę tytułu.

Latál w klubie z Trnawy pracował od lipca bieżącego roku, zastępując na stanowisku Nestora El Maestro, który przejął bułgarskie CSKA Sofia. Pod wodzą Czecha piłkarze Spartaka zdołali m.in. wyeliminować warszawską Legię w eliminacjach Ligi Mistrzów. W kolejnej fazie zostali jednak pokonani przez Crvenę zvezdę.

Wraz z Látalem z pracą w Spartaku pożegnał się dotychczasowy dyrektor generalny klubu, Pavel Hoftych, który w dużej mierze odpowiadał za sukcesy, które klub odnosił wiosną tego roku.

Dla czeskiego szkoleniowca był to już ósmy klub w dotychczasowej karierze trenerskiej. W Polsce najbardziej kojarzony jest on z pobytu w Piaście Gliwice, którego w 2016 roku doprowadził do sensacyjnego wicemistrzostwa Polski.

Piłkarzem Spartaka od kilku miesięcy jest wypożyczony z Wisły Kraków Patryk Małecki. Ponadto w składzie zespołu można znaleźć kilku innych zawodników z przeszłością na boiskach polskiej Ekstraklasy, jak choćby Dobrivoja Rusova, Erika Grendela czy Antona Slobodę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE] U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy