OFICJALNIE: Látal wraca na ławkę trenerską

OFICJALNIE: Látal wraca na ławkę trenerską
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dinamo Brześć

Radoslav Látal został nowym szkoleniowcem Dinama Brześć.

Czech osiągnął porozumienie z włodarzami białoruskiego klubu i związał się z nowym pracodawcą rocznym kontraktem.

- Byłem bardzo mile zaskoczony zainteresowaniem ze strony Valdasa Ivanauskasa (były piłkarz Bundesligi i dyrektor generalny zespołu). Otrzymałem od niego bardzo specyficzną i interesującą propozycję. Na spotkaniu z całym kierownictwem drużyny zostały przedstawione mi cele na nadchodzący sezon. Po ich zaakceptowaniu udało nam się uzgodnić wszystkie szczegóły, z czego jestem szczęśliwy. Wierzę, że wspólnymi siłami osiągniemy wyznaczone zadania - powiedział 47-letni trener.

- Nie byłem jeszcze w Brześciu, ale słyszałem, że jest to piękne miasto. Wiem też, że tutejsi kibice uwielbiają piłkę nożną, co jest dla mnie bardzo ważne. Odwiedziłem dwa razy Mińsk i obejrzałem wiele meczów mojej drużyny z poprzedniego sezonu. Mam już pomysł na budowę zespołu oraz graczy, którymi będę dysponował - dodał były piłkarz między innymi Schalke 04.

Radoslav Látal przejmując ekipę Dinama Brześć wraca na ławkę trenerską po blisko rocznej przerwie, ponieważ od momentu rozstania z Piastem Gliwice w marcu ubiegłego roku nie zdecydował się na podjęcia pracy w kolejnym klubie.

Czech w trakcie swojej przygody w polskim zespole zdołał z nim sięgnąć po wicemistrzostwo kraju w sezonie 2015/2016.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy