OFICJALNIE: Layvin Kurzawa odchodzi z PSG

2024-05-13 23:26:22; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Layvin Kurzawa odchodzi z PSG Fot. VSPress / SIPA / Pressfocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Layvin Kurzawa [Twitter]

Layvin Kurzawa poinformował za pośrednictwem oficjalnych mediów, że po sezonie rozstanie się z PSG.

Niedzielne starcie PSG - Toulouse, przebiegało pod znakiem odejścia Kyliana Mbappé. Francuz zapowiedział, że wraz z końcem rozgrywek odejdzie z zespołu prowadzonego przez Luisa Enrique.

Jego ostatnie spotkanie na Parc des Princes nie wypadło jednak zbyt okazale. Bo choć napastnik trafił do siatki, to jego drużyna uległa niżej notowanemu przeciwnikowi w stosunku 1-3.

W tle tych wydarzeń pojawiła się informacja o odejściu Layvina Kurzawy, o czym za pośrednictwem oficjalnych mediów poinformował sam zainteresowany. Jego wygasający 30 czerwca 2024 roku kontrakt nie zostanie przedłużony.

„Dziewięć lat spędzonych w PSG to nie jest nic. Przeżyłem kilka bardzo pięknych chwil w tym klubie, ale też wiele trudnych. Miłość, jaką czuję do tego klub, jest szczera.

Przez te lata dorastałem z wami i dwukrotnie zostawałem ojcem w tym wspaniałym mieście. Wychodzę z głową pełną wspomnieć, a zakładając tę szczególną koszulkę, zawsze chciałem dawać z siebie wszystko i nie oszukiwać. Wiem, że nasze relacje były skomplikowane, ale to był wielki zaszczyt” - napisał.

Layvin Kurzawa trafił do PSG z AS Monaco w sierpniu 2015 roku za 25 milionów euro.

Obecny sezon w wykonaniu defensora to jedno spotkanie.