OFICJALNIE: Lazzari w Lazio, Murgia w SPAL

OFICJALNIE: Lazzari w Lazio, Murgia w SPAL
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Lazio| SPAL

Lazio poinformowało o pozyskaniu Manuela Lazzariego. W drugą stronę powędrował natomiast Alessandro Murgia.

Stołeczny klub zakończył poprzedni sezon dopiero na ósmym miejscu. Pomimo tego władze mogą uznać, że drużyna spełniła pokładane nadzieje, ponieważ sięgnęła po Puchar Włoch i zakwalifikowała się do europejskich pucharów. 

W następnych rozgrywkach pewne jest, że nikogo nie zadowoli pozycja w środku tabeli. Aby uniknąć kolejnego przeciętnego sezonu w lidze, zdecydowano się na pozyskanie piłkarzy, którzy w minionym sezonie stanowili o sile swoich drużyn. W ostatnim czasie poinformowano o pozyskaniu Denisa Vavro, w piątek natomiast do drużyny dołączył Manuel Lazzari. 

25-latek przeprowadza się do Lazio ze SPAL na zasadzie transferu definitywnego. Kontrakt podpisał do 30 czerwca 2024 roku. Jego poprzedni zespół zarobił na tej operacji dziesięć milionów euro. W transakcję włączony został Alessandro Murgia. 

Młodzieżowy reprezentant Włoch spędził w zespole z Ferrary poprzednie rozgrywki na zasadzie wypożyczenia. Teraz natomiast parafował umowę o takiej samej długości jak jego rodak, a więc do 30 czerwca 2024 roku. 

Lazzari ma za sobą sezon życia. W 33 meczach zdołał zanotować osiem asyst. Jeśli chodzi natomiast o Murgię, ten rozegrał 16 spotkań, a na jego dorobek złożyły się trzy asysty. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy