OFICJALNIE: Lech osłabiony na mecz z Legią

OFICJALNIE: Lech osłabiony na mecz z Legią fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Lech Poznań

W środę Lech Poznań zmierzy się w ramach 32. kolejki Ekstraklasy z Legią Warszawa. Trener „Kolejorza”, Dariusz Żuraw, nie będzie mógł skorzystać z kilku zawodników.

Juliusz Letniowski i Tomasz Cywka są kontuzjowani już od dłuższego czasu, a Łukasza Trałkę czeka pauza za kartki. Na tym jednak nie koniec.

Na boisku ponownie nie zobaczymy Christiana Gytkjæra, który opuścił już ostatnie spotkanie z Jagiellonią (3:3). Niemal na pewno problemy zdrowotne wykluczą też z występu w środę Darko Jevticia, który kontuzji nabawił się właśnie w Białymstoku.

- Christian na pewno nie wystąpi z Legią. Ma stłuczenie palca, w czwartek ma badania i wtedy będziemy wiedzieć więcej. Czy to będzie dłuższa absencja, czy będzie od razu do gry, na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć. Darko ma uraz mięśnia dwugłowego i pewnie jutro też nie będziemy mogli z niego skorzystać. Mam nadzieję, że będzie dostępny na kolejne spotkania - poinformował Żuraw.

Lech z dorobkiem 44 punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli Ekstraklasy. Pierwsza Legia ma na koncie 63 „oczka”. Środowy mecz, który zostanie rozegrany w Poznaniu, rozpocznie się o 20:30.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy