OFICJALNIE: Legenda Saint-Étienne zostaje w Ligue 1

OFICJALNIE: Legenda Saint-Étienne zostaje w Ligue 1 fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Damian Janiec
Damian Janiec
Źródło: AC Ajaccio

Romain Hamouma, który grał w Saint-Étienne od sezonu 2012/2013, trafił do AC Ajaccio na zasadzie wolnego transferu.

AC Ajaccio awansowało do francuskiej elity po ośmiu latach gry na jej zapleczu. Drużyna z Korsyki zajęła drugie miejsce w tabeli Ligue 2 poprzedniego sezonu.

Nie poszczęściło się jednak ekipie „Les Verts”, która spadła z ligi po przegranych barażach z Auxerre. Klub z Geoffroy Stadium grał w Ligue 1 nieprzerwanie od 2004 roku .

Romain Hamouma uznał, że nie przedłuży kontraktu z Saint-Étienne i wykorzysta szansę pozostania we francuskiej ekstraklasie, podpisując roczny kontrakt z beniaminkiem.

35-latek jest legendą klubu z Geoffroy Stadium - jego dorobek w tej drużynie to 320 meczów, 62 bramki i 48 asyst. Poza "Świętymi" grał jeszcze w Caen i Stade Lavallois.

- Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z ACA, poprzedni sezon był dla mnie trudny i zależało mi na znalezieniu nowego wyzwania. Chciałem w odpowiedni sposób zakończyć moją współpracę z Saint-Etienne i teraz poświęcę się nowemu projektowi - cytuje Hamoume oficjalna strona klubu z Korsyki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem” Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy