OFICJALNIE: Leicester ma nowego menedżera!

OFICJALNIE: Leicester ma nowego menedżera!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Leicester City

Władze Leicester City potwierdziły zatrudnienie Brendana Rodgersa.

46-latek został następcą Claude'a Puela, którego zwolniono w weekend. Z „Lisami” związał się umową do 30 czerwca 2022 roku.

Przez blisko trzy ostatnie lata Rodgers pracował w Celticu, z którym sięgnął po dwa mistrzostwa i Puchary Szkocji, a także dwa Puchary Ligi Szkockiej. Aktualnie ekipa z Glasgow z dorobkiem 63 punktów przewodzi ligowej tabeli.

Brytyjskie media od początku podawały, że to szkoleniowiec z Irlandii Północnej jest faworytem do objęcia Leicester. Wydawało się, iż Rodgers trafi na King Power Stadium dopiero latem, ale działacze „Lisów” szybko domknęli negocjacje z Celtikiem. Za ściągnięcie 46-latka zapłacili prawdopodobnie 7,5 miliona euro.

Zajmujące dwunaste miejsce w tabeli ligi angielskiej Leicester gra dzisiaj z Brighton & Hove Albion. Rodgers obejrzy to spotkanie z trybun, a zespół obejmie w najbliższych dniach.

W przeszłości prowadził on już w Premier League Swansea City i Liverpool. Pracował też w Watfordzie i Reading.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy