OFICJALNIE: Lemerre wraca na ławkę trenerską

OFICJALNIE: Lemerre wraca na ławkę trenerską
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Étoile Sportive du Sahel

Po kilkuletniej przerwie Roger Lemerre zdecydował się po raz kolejny usiąść na ławce szkoleniowej.

77-letni trener został ogłoszony jako nowy opiekun występującego w lidze tunezyjskiej Étoile Sportive du Sahel. Doświadczony Francuz będzie miał za zadanie polepszyć wyniki osiągane przez zespół z Susy, który ku powszechnemu rozczarowaniu zajmuje szóstą pozycję w tabeli.

Lemerre pozostaje w Tunezji dobrze znaną postacią. Tamtejsze Espérance Tunis prowadził jeszcze w latach osiemdziesiątych, zaś w trakcie przygody z kadrą narodową tego kraju (2002-2008) osiągnął największy sukces w historii tamtejszej piłki, wygrywając w 2004 roku Puchar Narodów Afryki. Ponadto dwukrotnie udawało mu się awansować z popularnymi „Orłami Kartaginy” na Mistrzostwa Świata.

Nowy opiekun tunezyjskiego pierwszoligowca najbardziej znany pozostaje ze swej przygody za sterami reprezentacji Francji, w której najpierw był asystentem Aimé Jacqueta, zaś niedługo później sam miał okazję prowadzić ekipę „Trójkolorowych”.

Epizod Lemerre z drużyną narodową obfitował m.in. w triumf w Mistrzostwach Europy rozgrywanych w 2000 roku na boiskach Belgii oraz Holandii. Z posadą pożegnał się w 2002 roku tuż po tym, jak broniący tytułu Francuzi sensacyjnie nie zdołali wyjść z grupy na Mistrzostwach Świata.

77-latek po raz ostatni pracował w charakterze trenera w 2016 roku, kiedy to przez krótki okres odpowiadał za wyniki CS Sedan Ardennes.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion 5 wniosków po El Clásico 5 wniosków po El Clásico Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy