OFICJALNIE: Levante chce wyrzucenia Barcelony z Pucharu Króla

OFICJALNIE: Levante chce wyrzucenia Barcelony z Pucharu Króla fot.
Paweł Machitko
Źródło: Levante

Levante ma zamiar walczyć o ćwierćfinał Pucharu Króla na drodze administracyjnej.

Klub z Walencji potwierdził, że złożył w siedzibie RFEF (hiszpańska federacja) skargę na wystawienie przez Barcelonę w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla nieuprawnionego zawodnika.

Na boisku Levante w pierwszym meczu pokonało Barcelonę 2-1, jednak w rewanżu na Camp Nou gigant nie pozostawił już złudzeń, bezproblemowo wygrywając 3-0. Jeszcze przed wczorajszym spotkaniem „El Mundo” opublikowało tekst, w którym wskazało na wystawienie przez Katalończyków Chumiego, który rzekomo powinien pauzować ze względu na zawieszenie za kartki otrzymane w rezerwach.

W 2015 roku z rozgrywek Pucharu Króla w wyniku decyzji administracyjnej wyeliminowany został Real Madryt, który wystawił Denisa Czeryszewa, chociaż ten powinien pauzować za kartki otrzymane w barwach Villarrealu. Beneficjentem takiego rozstrzygnięcia było wówczas Cádiz.

Levante przegrało na boisku, jednak teraz liczy, że więcej uda się mu zdziałać u działaczy związku, natomiast Barcelona jest spokojna i uważa, że przepisy się zmieniły, w związku z tym Chumi miał prawo gry.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy