Oficjalnie: Lider defensywy mistrza Ekwadoru w Bundeslidze

Oficjalnie: Lider defensywy mistrza Ekwadoru w Bundeslidze
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: SC Barcelona | Eintracht Frankfurt

Andersson Ordóñez został nowym zawodnikiem Eintrachtu Frankfurt.

22-letni lewonożny stoper odchodzi świeżo po zdobyciu tytułu mistrza Ekwadoru z drużyną Barcelony. Niemcy zapłacili za niego milion euro, co potwierdzili Ekwadorczycy w swoim komunikacie. Zawodnik podpisał już umowę do 30 czerwca 2020 roku i otrzymał koszulkę z numerem „29”.

Ordóñez był reprezentantem Ekwadoru U-20, jednak w pierwszej reprezentacji jeszcze nie zadebiutował. Tego zaszczytu powinien dostąpić w najbliższym czasie, bo znajduje się w kręgu zainteresowań selekcjonera Gustavo Quinterosa.

Barcelona zaliczyła znakomity sezon - szczególnie wpłynęła na to defensywa, która pozwoliła na utratę zaledwie 16 bramek w 22 meczach drugiej części rozgrywek. Żeby tego było mało, dziewięć z tych 16 goli wpadło w ostatnich trzech meczach, gdy sprawa mistrzostwa już w zasadzie była rozstrzygnięta.

Niebawem można spodziewać się też kolejnych transferów z klubu z Guayaquil, bowiem jest on oparty na bardzo młodych zawodnikach, jak chociażby inny stoper 21-letni Darío Aimar czy 23-letni prawy defensor Pedro Velasco.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy