OFICJALNIE: Liga Mistrzów już nie dla Polsatu. Czas na zmianę!

OFICJALNIE: Liga Mistrzów już nie dla Polsatu. Czas na zmianę! fot. Armando Oliveira / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Canal+

Liga Mistrzów w Polsce przenosi się do Canal+. Tym samym z transmisjami żegna się Polsat.

Jedna z najpopularniejszych grup telewizyjnych w Polsce zapowiedziała, że wszystkie mecze najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na Starym Kontynencie będą pojawiać się na ekranach odbiorników przez następne trzy sezony.

„CANAL+ pozyskał wyłączne prawa do transmisji wszystkich meczów Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Młodzieżowej UEFA i Superpucharu UEFA w sezonach 2024/25, 2025/26 i 2026/27 na terenie Polski” – czytamy w oświadczeniu nadawcy.

Polsat przeprowadzał relacje z Ligi Mistrzów od 2021 roku. Wcześniej, w latach 2013-2018 nadawcą był również CANAL+.

Od kolejnej kampanii kibice i widzowie będą świadkami epokowej zmiany nie tylko z punktu widzenia dostawcy. Liga Mistrzów przechodzi na system szwajcarski, w którym rywalizować będą już nie 32, a aż 36 zespołów. Dopiero od 1/8 finału nowy system rozgrywek będzie przypominać ten stary.

Polsatowi w tym momencie pozostaje jeszcze przetarg na Ligę Europy i Ligę Konferencji. Wcześniej na rzecz TVP stracił prawa do pokazywania Pucharu Polski oraz pierwszej ligi. Koronnym produktem Canal+ za to pozostaje Ekstraklasa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy