OFICJALNIE: ŁKS Łódź będzie miał nowego trenera. Marcin Matysiak odrzucił ofertę spadkowicza

2024-05-23 13:50:37; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: ŁKS Łódź będzie miał nowego trenera. Marcin Matysiak odrzucił ofertę spadkowicza Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: ŁKS Łódź

Marcin Matysiak odrzucił perspektywę dalszego prowadzenia ŁKS-u Łódź na poziomie I ligi.

„Rycerze Wiosny” nie nacieszyli się ponownie zbyt długim pobytem w polskiej elicie i po raz trzeci z rzędu żegnają się z nią po zaledwie jednym spędzonym w niej sezonie.

Drużynie z Łodzi w walce o utrzymanie nie pomogło zbyt pochopne, w opinii obserwatorów, zwolnienie Kazimierza Moskala i zatrudnienie Piotra Stokowca. Ten nie wpłynął w oczekiwanym stopniu na poprawę rezultatów beniaminka i został zwolniony po dziesięciu spotkaniach, w których nie zasmakował zwycięstwa.

ŁKS nie zdecydował się w zaistniałych okolicznościach na zatrudnienie następnego „strażaka” i powierzył do końca rozgrywek zespół w ręce byłego trenera rezerw i asystenta Stokowca - Marcina Matysiaka.

Sprawił on, że zespół zaczął wyglądać lepiej i wygrał nawet kilka spotkań. Dzięki temu w strukturach spadkowicza zapadła decyzja o zaoferowaniu mu możliwości nawiązania stałej współpracy w charakterze pierwszego szkoleniowca.

40-latek odrzucił jednak ofertę klubu i teraz zastanawia się nad wykonaniem następnego kroku.

„Rycerze Wiosny” nie pałają w zaistniałych okolicznościach mimo wszystko do rozstania z nim i wystosowali inną propozycję dotyczącą pozostania w strukturach trenerskich łódzkiej drużyny.

Zapewne otrzymają od niego odpowiedź na nową ofertę po ostatnim meczu sezonu ze Stalą Mielec (25 maja o godzinie 17:30).

Przed ogłoszeniem decyzji Matysiaka w przestrzeni medialnej zaczęły pojawiać się sugestie dotyczące zatrudnienia na jego miejsce Dawida Szwargi, opuszczającego po sezonie Raków Częstochowa.