OFICJALNIE: ŁKS Łódź zmienił trenera

OFICJALNIE: ŁKS Łódź zmienił trenera
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: ŁKS Łódź

ŁKS Łódź poinformował w poniedziałek o rozstaniu z dotychczasowym trenerem Kibu Vicuñą. Do końca sezonu pierwszoligową drużynę będzie prowadził Marcin Pogorzała.

ŁKS Łódź słabo rozpoczął rundę wiosenną, a po dwóch kolejnych remisach spadł na dziewiąte miejsce w tabeli. Dla drużyny mającej aspiracje na awans do Ekstraklasy takie wyniki były niezadowalające.

Łódzki klub stara się reagować na zaistniałą sytuację. W poniedziałek poinformowano o rozstaniu z dotychczasowym trenerem Kibu Vicuñą. Przedwcześnie rozwiązany został tym samym obowiązujący do końca sezonu kontrakt.

W pozostałych spotkaniach pierwszoligowych rozgrywek stery po ustępujących Hiszpanie przejmie Marcin Pogorzała, który pierwszy zespół prowadził już w czterech meczach poprzedniego sezonu. Tym razem 33-latek dostanie więcej czasu na pokazanie swojego trenerskiego warsztatu.

Vicuña związany był z ŁKS-em od czerwca 2021 roku. Drużynę poprowadził w sumie w 23 spotkaniach, a dziewięć z nich zakończyło się zwycięstwem.

W przeszłości Hiszpan przez wiele lat pełnił rolę asystenta Jana Urbana w Legii Warszawa, Zagłębiu Lubin czy Śląsku Wrocław. W 2018 roku zdecydował się rozpocząć samodzielną karierę trenerską. Oprócz ŁKS-u, dotychczas prowadził Wisłę Płock, jeden klub na Litwie oraz dwa w Indiach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy