OFICJALNIE: Losowanie ćwierćfinału Pucharu Polski prosto z Kataru. Wyjątkowy gość specjalny

OFICJALNIE: Losowanie ćwierćfinału Pucharu Polski prosto z Kataru. Wyjątkowy gość specjalny
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził datę losowania ćwierćfinału Pucharu Polski. Ceremonia odbędzie się 20 listopada w Katarze, a jej przebieg swoją obecnością urozmaici reprezentant „Biało-Czerwonych” - Matty Cash.

Do samego końca data losowania par ćwierćfinałowych owiana była tajemnicą, co raczej nie wywoływało zachwytu u drużyn i ich kibiców. W końcu polski związek się zreflektował i podał w piątek harmonogram oczekiwanego wydarzenia, przygotowując przy okazji dla kibiców niemałą niespodziankę.

Ceremonia rozpocznie się o godzinie 20:00, tuż po inauguracyjnym meczu Mistrzostw Świata między Katarem a Ekwadorem, 20 listopada. Specjalny udział weźmie w niej defensor Aston Villi, Matty Cash, który przygotowuje się z kadrą Czesława Michniewicza do turniejowych zmagań.

„Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że losowanie par 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski odbędzie się w niedzielę, 20 listopada 2022 r. o godzinie 20.00 (czasu polskiego). Ceremonia zostanie przeprowadzona w Katarze. Gościem specjalnym wydarzenia będzie obrońca drużyny narodowej – Matthew Cash, a nad jego przebiegiem czuwać będzie Łukasz Wachowski, Sekretarz Generalny PZPN” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Pośród ośmiu drużyn, które przystąpią do dalszej fazy Pucharu Polski znajdziemy trzech reprezentantów Ekstraklasy - Legię Warszawa, Śląsk Wrocław i Raków Częstochowa. Stawkę tę uzupełniają ekipy z niższych szczebli, czyli Górnik Łęczna (1. liga), Motor Lublin, KKS 1925 Kalisz i Pogoń Siedlce (2. liga) oraz Lechia Zielona Góra (3. liga), która wyeliminowała w poprzedniej serii gier sensacyjnie ekstraklasowy Radomiak Radom.

Spotkania ćwierćfinałowe odbędą się 1 marca 2023 roku. Wielki finał odbędzie się z kolei 2 maja tego samego roku.

***

Lista ćwierćfinalistów Pucharu Polski:

Raków Częstochowa,

Legia Warszawa,

Górnik Łęczna,

Motor Lublin,

KKS Kalisz,

Pogoń Siedlce,

Lechia Zielona Góra,

Śląsk Wrocław.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Legia Warszawa - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Legia Warszawa - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy