OFICJALNIE: Luca Gotti zwolniony z Udinese

OFICJALNIE: Luca Gotti zwolniony z Udinese
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Udinese Calcio

Udinese Calcio poinformowało we wtorek, że Luca Gotti został zwolniony z funkcji trenera obchodzącego 125-lecie klubu.

„Zebrette” wygrali tylko jedno z ostatnich trzynastu spotkań ligowych. W poniedziałek ulegli beniaminkowi Empoli 1:3 i jak się okazało, był to ostatni mecz Gottiego w roli szkoleniowca, choć prezes Franco Soldati podczas obchodzonego przed kilkunastoma dniami jubileuszu przekonywał, że to z tym trenerem Udinese ma po latach wrócić do europejskich pucharów.

Tak się jednak nie stanie, a przynajmniej na razie 54-latka zastąpi jego asystent Gabriele Cioffi. W listopadzie 2019 roku w jego wystąpił sam zwolniony teraz Gotti. Wcześniej to on pracował u boku Ivana Tudora, a po jego odejściu awaryjnie przejął stery w Udinese. Poszło mu jednak na tyle dobrze, że aż do teraz pełnił funkcję pierwszego trenera, spokojnie utrzymując zespół w dwóch kolejnych sezonach Serie A. 

Wcześniej pracował tylko z drużynami młodzieżowymi, klubami z niższych poziomów rozgrywkowych i przez lata był asystentem Maurizio Sarriego i Roberto Donadoniego. Sam przyznaje, że wcale nie zależało mu na samodzielnej pracy w Udinese.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy