OFICJALNIE: Lucas Guedes wrócił do Polski

OFICJALNIE: Lucas Guedes wrócił do Polski
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Pogoń Siedlce

Lucas Guedes ponownie zagra w Polsce.

Syn dobrze znanego z występów dla Wisły Kraków Clebera dołączył do Pogoni Siedlce (druga liga, trzeci poziom rozgrywkowy).

22-latek w ostatnich tygodniach był testowany przez Wisłę Płock. Z tego tytułu wystąpił w sparingu przeciwko Jagiellonii Białystok. Zawodnik nie wywarł jednak na sztabie szkoleniowym wystarczającego wrażenia, dlatego władze klubu nie złożyły mu propozycji umowy.

Pomocną dłoń do środkowego pomocnika wyciągnęła Pogoń Siedlce. Brazylijczyk związał się z tym zespołem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2019 roku. W nowym zespole będzie występował z numerem dziesięć na koszulce.

- Cieszę się, że otrzymałem kredyt zaufania. Grałem w Portugalii i przekonałem się, jak tam jest. Doszedłem do wniosku, że Polska będzie najlepszym miejscem do mojego dalszego rozwoju. Chcę pomóc Pogoni. Skupiam się na tym, co jest, dzień po dniu, krok po kroku — powiedział 22-latek.

Guedes jest wychowankiem krakowskiej Wisły. W przeszłości był uważany za duży talent. Pytali o niego selekcjonerzy młodzieżowych reprezentacji Polski. Wówczas jednak nie mógł w nich grać ze względu na brak obywatelstwa. 

W swojej karierze był również związany z młodzieżowym zespołem Cruzeiro oraz rezerwami poznańskiego Lecha. Ostatnio występował w brazylijskim zespole Real FC.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy