OFICJALNIE: Lucas Guedes wrócił do Polski

OFICJALNIE: Lucas Guedes wrócił do Polski
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Pogoń Siedlce

Lucas Guedes ponownie zagra w Polsce.

Syn dobrze znanego z występów dla Wisły Kraków Clebera dołączył do Pogoni Siedlce (druga liga, trzeci poziom rozgrywkowy).

22-latek w ostatnich tygodniach był testowany przez Wisłę Płock. Z tego tytułu wystąpił w sparingu przeciwko Jagiellonii Białystok. Zawodnik nie wywarł jednak na sztabie szkoleniowym wystarczającego wrażenia, dlatego władze klubu nie złożyły mu propozycji umowy.

Pomocną dłoń do środkowego pomocnika wyciągnęła Pogoń Siedlce. Brazylijczyk związał się z tym zespołem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2019 roku. W nowym zespole będzie występował z numerem dziesięć na koszulce.

- Cieszę się, że otrzymałem kredyt zaufania. Grałem w Portugalii i przekonałem się, jak tam jest. Doszedłem do wniosku, że Polska będzie najlepszym miejscem do mojego dalszego rozwoju. Chcę pomóc Pogoni. Skupiam się na tym, co jest, dzień po dniu, krok po kroku — powiedział 22-latek.

Guedes jest wychowankiem krakowskiej Wisły. W przeszłości był uważany za duży talent. Pytali o niego selekcjonerzy młodzieżowych reprezentacji Polski. Wówczas jednak nie mógł w nich grać ze względu na brak obywatelstwa. 

W swojej karierze był również związany z młodzieżowym zespołem Cruzeiro oraz rezerwami poznańskiego Lecha. Ostatnio występował w brazylijskim zespole Real FC.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy