OFICJALNIE: Ludovic Ajorque w FSV Mainz

OFICJALNIE: Ludovic Ajorque w FSV Mainz fot. uslatar / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FSV Mainz 05

1. FSV Mainz 05 poinformowało o przeprowadzeniu transferu. Do Niemiec przybył Ludovic Ajorque.

Kontuzje Jonathan Burkardta, Marlona Mustaphy i Delano Burgzorga skłoniły „Zero-Piątki” do poszukiwań wzmocnienia siły rażenia.

Bo Svensson, szkoleniowiec drużyny, zażyczył sobie rosłego napastnika. Jego prośba została spełniona.

Zawodnik, którego latem pożądały Hertha BSC czy VfB Stuttgart, dołączył do FSV Mainz 05.

Transfer Francuza mierzącego 197 centymetrów wzrostu wyniósł sześć milionów euro i to tylko dlatego, że podczas trwającego sezonu w Strasbourgu nie imponował on już taką skutecznością, jak w poprzednich rozgrywkach.

Ludovic Ajorque podczas kampanii 2021/2022 wziął udział w zdobyciu 20 bramek. Na ten dorobek składa się 12 trafień oraz osiem asyst. W rozpoczętych zmaganiach drogę do bramki znalazł już tylko raz.

Blisko 29-letni lewonożny piłkarz podpisał umowę ważną do połowy 2026 roku. Zagra w koszulce z numerem 17.

– Ludovic nie jest rozwiązaniem krótkoterminowym, nie jest zawodnikiem, który tylko stanowi uzupełnienie składu. To gracz, który sprawi, że będziemy lepsi. Ma w sobie duży siły ze względu na wzrost i wagę. Poza tymi cechami zaoferuje nam większe szanse na wygranie główek i zagrożenie w polu karnym, a do tego nie boi się piłki – podsumował ruch uradowany Svensson.

To drugie zimowe wzmocnienie w wykonaniu dwunastej siły Bundesligi. Podczas tego miesiąca przybył jeszcze Andreas Hanche-Olsen.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy