OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy

OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Pogoń Szczecin

Luís Mata zamienił Pogoń Szczecin na Zagłębie Lubin. Wychowanek FC Porto pomoże nowej drużynie w walce o utrzymanie w Ekstraklasie.

Kiedy Luís Mata przenosił do Pogoni Szczecin z FC Porto latem 2020 roku, wiązano z nim spore nadzieje. Portugalczyk rzeczywiście był ważną postacią zespołu, ale w ostatnim czasie stracił miejsce w składzie.

Wpływ na to miały transfery i fakt, że w zimie ekipę Jensa Gustafssona zasilił defensor Olympiakosu Leonardo Koutris. To właśnie on będzie teraz rywalizował o skład z Léo Borgesem, bo Mata zakotwiczy w Zagłębiu Lubin.

„Dziękujemy za pracę, którą włożyłeś w rozwój naszego klubu, Luis! Zarząd klubu oraz pracownicy życzą Ci powodzenia w dalszej karierze!” - napisała za pośrednictwem oficjalnych mediów Pogoń Szczecin.

25-latek przeszedł najpierw szczegółowe badania, które wypadły pomyślnie i ruch mógł zostać sfinalizowany. Z nowym pracodawcą parafował on kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku.

Szczegóły samej transakcji nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Rywalami Maty w walce o wyjściowy skład będą Guram Giorbelidze oraz Mateusz Bartolewski.

Od początku swojego pobytu w Polsce Portugalczyk rozegrał łącznie 69 meczów, a jego dorobek stanowi pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy