OFICJALNIE: Maciej Żurawski w Warcie Poznań

OFICJALNIE: Maciej Żurawski w Warcie Poznań
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Warta Poznań

Maciej Żurawski będzie występował w Warcie Poznań.

Maciej Żurawski przeszedł do Warty Poznań na zasadzie transferu definitywnego z Pogoni Szczecin. Z nowym zespołem pomocnik związał się kontraktem ważnym do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Urodzony w Toruniu Żurawski za młodu był związany z tamtejszymi Włókniarzem i Elaną. Do Pogoni trafił kilka lat temu i w jej pierwszym zespole rozegrał 39 meczów. W poprzednim sezonie zanotował 20 występów i trzy gole w Ekstraklasie.

Żurawski przebywał już w Warcie w drugiej części sezonu 2021/2022 na zasadzie wypożyczenia.

- Maciej Żurawski to zawodnik dobrze znany naszym kibicom. Cieszymy się, że udało się pozyskać go na zasadzie transferu definitywnego. To jasny sygnał, że jako klub stawiamy na zawodników młodych o dużym potencjale. Maciej nie tylko w barwach Warty Poznań udowadniał swoją wartość na boiskach Ekstraklasy. Jestem przekonany o tym, że potwierdzi to w tym sezonie i stanie się jednym z liderów naszego zespołu. Aklimatyzacja Macieja w drużynie na pewno będzie sprawna, a razem z kibicami nie mogę się doczekać jego kolejnych występów w barwach Warty - powiedział Piotr Barłóg, pełnomocnik zarządu Warty do spraw sportowych.

Żurawski jest juniorskim i młodzieżowym reprezentantem Polski. W kadrze do lat 21 zadebiutował w marcu 2021 roku.

21-latek jest trzecim nowym nabytkiem Warty po transferach Kamila Kościelnego i Dimitrisa Stavropoulosa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E. Japonia wygrywa z Hiszpanią, Niemcy poza mundialem [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E. Japonia wygrywa z Hiszpanią, Niemcy poza mundialem [WIDEO] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy