OFICJALNIE: Mamy to! Reprezentacja Polski U-21 awansowała na Mistrzostwa Europy

2024-10-15 19:57:02; Aktualizacja: 40 minut temu
OFICJALNIE: Mamy to! Reprezentacja Polski U-21 awansowała na Mistrzostwa Europy Fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Udało się. Reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała w ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy z Niemcami. To plus korzystne wyniki reszty drużyn doprowadziły do jej bezpośredniego awansu na turniej.

Podopieczni Adama Majewskiego wykazali sporą wolę walki we wtorkowy wieczór. Po pierwszej połowie rywalizacji z Niemcami przegrywali 1:3, ale po przerwie udało się im wyrównać. Ten wynik spowodował, że znacznie zbliżyli się do bezpośredniego awansu.

Eliminacje zakończyli ostatecznie na drugiej lokacie grupy D z 22 punktami na koncie. Zgodnie z regulaminem na bezpośredni awans na turniej rozgrywany w 2025 roku mogą liczyć liderzy i trzech wiceliderów grup.

O kolejności w dodatkowej tabeli decydują zatem punkty, a następnie liczba strzelonych bramek. Polska dzięki remisowi i korzystnym wynikom pozostałych zespołów znalazła się w gronie szczęśliwców, którzy nie będą musieli potykać się w barażach.