OFICJALNIE: Manchester City przeprowadza pośrednio swój transfer. 18-letni Sávio trafia do Troyes należącego do City Football Group

OFICJALNIE: Manchester City przeprowadza pośrednio swój transfer. 18-letni Sávio trafia do Troyes należącego do City Football Group fot. St Bento / shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Clube Atlético Mineiro

Atlético Mineiro poinformowało o finalizacji rozmów z Troyes w sprawie sprzedaży Sávio. Ostatnio Brazylijczyk łączony był także z przeprowadzką do PSV Eindhoven, gdzie ostatecznie ma trafić w ramach wypożyczenia.

Wychowanek Atlético Mineiro opuszcza Brazylię, by rozpocząć przygodę na Starym Kontynencie. Pierwszym epizodem europejskiej kariery 18-latka jest parafowanie umowy z francuskim Troyes, występującym w Ligue 1. Finalnie kwota transferu uzdolnionego Brazylijczyka wyniosła 6,5 miliona euro, a kolejne sześć zostanie wypłacone w postaci bonusów.

Dodatkowo „Alvinegro” zapewnili sobie 12,5% od kwot przyszłych transferów młodego napastnika.

Co ciekawe, Brazylijczyk będzie za chwilę bohaterem kolejnego ruchu, gdyż wiele na to wskazuje, iż trafi na roczne wypożyczenie do PSV Eindhoven, gdzie miałby rozwijać swe umiejętności w holenderskiej ekstraklasie, będącej świetnym miejscem dla młodych zawodników.

Sávio do tej pory rozegrał 33 spotkania w seniorskiej piłce, zdobywając w nich dwie bramki.

Manchester City otwiera sobie niejako w ten sposób furtkę do przyszłego transferu obiecującego Brazylijczyka, nie obciążając w żaden sposób limitów płacowych i nie wpływając na liczbę młodych obcokrajowców możliwych do zakontraktowania w jednym okienku.

A wszystko to przez należenie do City Football Group razem z między innymi Troyes, czy takimi ekipami, jak New York City, Melbourne City, Yokohama F. Marinos i Girona.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji” Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy