OFICJALNIE: Manchester City zakontraktował młodego bramkarza

OFICJALNIE: Manchester City zakontraktował młodego bramkarza fot. Transfery.info
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Manchester City FC

Manchester City ustalił szczegóły sprowadzenia do klubu Gavina Bazunu.

16-letni golkiper zasili szeregi mistrzów Anglii w przyszłym roku, kiedy to oficjalnie zakończy edukację w ramach irlandzkiego systemu edukacyjnego. Jego dotychczasowy pracodawca, Shamrock Rovers, na sprzedaży jednego z najbardziej uzdolnionych zawodników ma zarobić około 400 tysięcy funtów.

Bazunu jest uznawany za czołowego przedstawiciela młodego pokolenia wśród bramkarzy na Wyspach Brytyjskich. Klub z Etihad Stadium rywalizację o jego usługi wygrał z wieloma innymi ligowymi rywalami, którzy również byli zainteresowani podpisaniem z nim kontraktu.

Młody bramkarz jest wychowankiem Shamrock, w którego dorosłym zespole zadebiutował w czerwcu, stając się tym samym najmłodszym zawodnikiem w historii klubu. W lidze irlandzkiej wystąpił jak dotąd w czterech spotkaniach, w każdym z nich zachowując czyste konto.

Dobra postawa zawodnika została doceniona nie tylko przez wysłanników z Manchesteru, ale także obserwatorów irlandzkiej ekstraklasy, którzy wybrali go najlepszym zawodnikiem miesiąca zarówno w czerwcu, jak i w lipcu.

Po przenosinach do Anglii Bazunu najpewniej dołączy do klubowych rezerw, gdzie stopniowo będzie miał okazję przebić się do kadry pierwszego zespołu. Na chwilę obecną o bluzę z numerem jeden walczą w barwach „The Citizens” Ederson, Claudio Bravo, Arijanet Muric oraz Daniel Grimshaw.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy