OFICJALNIE: Marek Papszun robi porządki. Rozstanie z Rakowem Częstochowa po trzech latach

2024-06-09 18:34:49; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Marek Papszun robi porządki. Rozstanie z Rakowem Częstochowa po trzech latach Fot. Adam Starszynski / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Raków Częstochowa

Marek Papszun po powrocie do Rakowa Częstochowa kompletuje sztab szkoleniowy. Jego członkiem nie będzie Łukasz Włodarek.

Włodarek pracował przy Limanowskiego od 2021 roku, a więc już w ekstraklasowych realiach. W tym czasie spełniał się w roli jednego z asystentów Marka Papszuna, z którym sięgnął po Puchar, Superpuchar i mistrzostwo Polski. 

W poprzednim sezonie 36-latek współpracował z Dawidem Szwargą. Mimo awansu do fazy grupowej Ligi Europy trudno uznać to za udany okres.

Po trzech latach współpraca dobiega końca, co zostało oficjalnie potwierdzone.

- Dziękuję Michałowi Świerczewskiemu i trenerowi Markowi Papszunowi za otrzymaną szansę, a trenerowi Dawidowi Szwardze za kontynuację współpracy i spełnienie naszych marzeń. Podziękowania należą się też sztabowi szkoleniowemu, głównie za wspólną wspaniałą pracę i niezapomnianą atmosferę. Dziękuję również oczywiście piłkarzom! Był to wspaniały, niezapomniany czas. Doświadczenie, które zmieniło moje trenerskie życie. Raków będę miał głęboko w sercu na zawsze - powiedział były szkoleniowiec pierwszoligowego GKS-u Jastrzębie.

Takich zmian można było się spodziewać. Marek Papszun po powrocie do Rakowa kompletuje odpowiedni sztab, którego głównym zadaniem będzie przywrócenie zespołu na krajowe podium.

Na ten moment nadal nie wiadomo, co dalej z Dawidem Szwargą. Wedle niedawnych doniesień istnieje szansa, że ten przy Limanowskiego powróci do roli asystenta.