OFICJALNIE: Marek Suchý znalazł klub. Zagra w Augsburgu

OFICJALNIE: Marek Suchý znalazł klub. Zagra w Augsburgu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Augsburg

FC Augsburg poinformował o zakontraktowaniu Marka Suchý’ego.

Doświadczony defensor od stycznia 2014 roku bronił barw FC Basel, do którego najpierw był wypożyczony ze Spartaka Moskwa, a następnie wytransferowany za kwotę 2,5 miliona euro. Po zakończeniu kariery przez Matíasa Delgado, Czechowi została powierzona opaska kapitańska. Gdy jednak jego umowa powoli zmierzała do wygaśnięcia, 31-latek uznał, że jest to odpowiedni moment na zakończenie współpracy.

Od tego czasu szukał on nowego pracodawcy. I dziś wreszcie go znalazł. Na jego zatrudnienie zdecydował się FC Augsburg. 

Z przedstawicielem niemieckiej Bundesligi 41-krotny reprezentant swojego kraju podpisał umowę do 30 czerwca 2021 roku. 

– Marek Suchý jest doświadczonym obrońcą, który dzięki jego umiejętnościom prezentowanym zarówno na boisku, jak i poza nim będzie ogromnym wzmocnieniem naszego zespołu. Wnosi wiele doświadczenia z reprezentacji Czech i gry w około 100 meczach europejskich pucharów. To z pewnością odciśnie swoje piętno na drużynie – powiedział Stefan Reuter, dyrektor sportowy piętnastej ekipy ubiegłego sezonu niemieckiej ekstraklasy.

Nim 31-latek przeniósł się do Szwajcarii, grał w Slavii Praga i Spartaku Moskwa. Jego liczby z sezonu 2018/2019 prezentują się następująco: 25 meczów, dwa gole i asysta. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy